Gdzie łowić ryby?

Wędkarstwo podlodowe to znacznie więcej niż wiercenie dziury i zakładanie sklepu. Najlepiej znaleźć miejsce, gdy jest ciepło, dzięki czemu można dostosować się do zimowych wzorców żerowania danego gatunku. Podzielmy szukanie miejsca na podstawie najczęściej wybieranych gatunków ryb.

Żółty Okoń: Okoń rozpala rybaków lodowych nie bez powodu. Ryby te gromadzą się w ławicach, a ławice mogą zawierać od 10 do 100 ryb. Kiedy powiewa flaga i jest okoń, jest duża szansa, że ​​wszyscy go dogonią. Szukaj ich w pobliżu linii chwastów, martwego punktu oraz w mieszaninie skalistego dna i piasku/błota, w którym znajdują się owady, łuski, robaki i płotki.

Panfish: Inne ryby, które szkolą się zimą, to bluegills, pestki dyni i perkal basowy. Niektóre z ich ulubionych pokarmów to owady, więc można je znaleźć w płytszych wodach z zaroślami i piaszczystym dnem. Podobnie jak w przypadku okonia, szanse są duże, że jeśli znajdziesz jakieś, to znajdziesz ich dużo.

Pstrąg z jeziora: Wędkarze podlodowi lubią łowić jeziora, ponieważ biegają długo i ciężko walczą. Większość ich zimowych diet opiera się na przynętach, więc znajdziesz je wokół dopływów i odpływów. Polują również w miejscach, które ułatwiają im złapanie jakiejś przynęty (np. stynka jest ich ulubioną), więc będą krążyć wokół stosów skalnych, pól głazów i w głębokiej wodzie w pobliżu murów oporowych. Mogą znajdować się w płytkiej lub głębokiej wodzie, więc jeśli latem zaznaczyłeś strukturę na wysokości 40 stóp, jest to dobra opcja zimą.

Bass: Poszukaj basu małogębowego w głębszych wodach w odległości 30-50 stóp. Wolą tereny skaliste. Małe osobniki czasami poruszają się w płytszej wodzie, w przeciwieństwie do wielkogębowych, które wolą przebywać w płytszej wodzie. Poszukaj wiader w obszarach, które mają dużo chwastów i miękkiego dna.


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *