Gdzie łowić raki w południowej Kalifornii?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie łowić raki w południowej Kalifornii, zauważysz, że przepisy stanowe określają te słodkowodne skorupiaki jako „raki”, a nie raki. Raki, raki, błotniaki, raki… niezależnie od tego, który termin wybierzesz, pytając o te miniaturowe sobowtóry homara, większość ludzi łapie je za pomocą haczyka i linki, siatki do zanurzania lub pułapek o regulowanej wielkości.

Innym interesującym faktem, na który warto zwrócić uwagę, jest to, że Kalifornia ma tylko jednego rodzimego raka, crawdad Shasta, który pochodzi tylko z hrabstwa Shasta (w północnej części stanu). Oznacza to, że populacje raków w południowej Kalifornii nie są rodzime.

Ważną wskazówką, która pomoże ci dowiedzieć się, gdzie łowić raki w Kalifornii, jest to, że spędzają czas pod stosami kamieni lub gałęziami w wolno płynących wodach potoku. Chociaż prawdopodobnie chcesz więcej szczegółów na temat tego, gdzie łowić raki w południowej Kalifornii, prawda? Nie martw się, czytaj dalej.

Zatoka Malibu

Malibu Creek, położone w zachodnim hrabstwie Los Angeles, było przedmiotem działań związanych z zarządzaniem i usuwaniem raka bagiennego. Raki bagienne nie są rodzimymi gatunkami, które przyczyniły się do spadku liczebności rodzimych gatunków ryb, takich jak kleń Arroyo i południowy pstrąg stalowogłowy. Ponieważ w strumieniach południowej Kalifornii nie ma rodzimych raków, które mogłyby konkurować z czerwonymi rakami bagiennymi o żywność lub przestrzeń życiową, organizacje ochrony przyrody aktywnie zachęcały do ​​zaangażowania wolontariuszy. Jeśli zastanawiasz się, gdzie łowić raki w Kalifornii, jednocześnie pomagając w działaniach ochronnych, wybierz się na wycieczkę do Malibu Creek.

Zatoczka Topanga

Topanga Creek to kolejne miejsce w południowej Kalifornii z problematyczną populacją raków bagiennych. Dystrykt Ochrony Zasobów Gór Santa Monica (RCDSMM) często koordynuje łapanki i programy usuwania raków w Topanga Creek. Nie zastanawiaj się, gdzie łowić w Topanga Creek na cokolwiek innego niż nierodzimych raków bagiennych, ponieważ nie ma dozwolonych połowów żadnych gatunków ryb.

Ponieważ znasz dwa miejsca w południowej Kalifornii, w których można łowić raki bagienne, może to być dobra okazja, aby nauczyć rodzinę, dlaczego ważne jest, aby nie wypuszczać do naszych dróg wodnych zwierząt domowych lub przynęt obcych.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *