Gdzie iść w Chicago, co zabrać?

Jeśli znajdziesz się w potrzebie wędkarstwa muchowego w pobliżu Chicago, istnieje wiele opcji. Wiatr często komplikuje wędkarstwo muchowe w Chicago, ale „Windy City” jest godną lokalizacją ze względu na bliskość jeziora Michigan i jego dopływów, które mogą pomieścić Steelheada, łososia Coho i pstrąga potokowego.

Badając, gdzie można łowić ryby w Chicago, dowiedziałem się, że przy kilku molach, przystaniach i przystaniach znajdują się punkty dostępu do połowów z brzegu, w których można rzucać na bassy małogębowe, żółte okonie i samogłowy. Ponadto Departament Zasobów Naturalnych stanu Illinois posiada około 500 „klinik” każdego roku, w których można łowić zarybione sumy kanałowe i samogłowy. Uczestniczące parki mogą obejmować między innymi Gompers, Marquette, Columbus i Douglas.

Zapewniona jest podstawowa instruktaż wędkarski, ale należy sprawdzić w dziale instruktorów-wolontariuszy i dodatkowe kliniki, czy istnieje możliwość instruktażu wędkarskiego. W pobliżu chicagowskich miejsc połowów pstrąga w hrabstwach Lake, Cook, DuPage i Will, które znajdują się w Chicago lub w jego pobliżu, odbywają się również połowy muchowe.

Jeśli masz czas i środki, aby podróżować trochę dalej podczas swojej przygody z wędkarstwem muchowym w Chicago, czekają na Ciebie dodatkowe malownicze możliwości wędkowania. Około godziny jazdy samochodem wędkarze mogą znaleźć rzekę Kankakee w pobliżu Wilmington, gdzie można łowić okonia gęstogębowego (jak by to powiedzieli) lub szczupaka północnego, oraz Fox Chain of Lakes przy Spring Grove na okonia wielkogębowego. bluegill lub muskie, a można łowić z pomostów rybackich lub łodzi.

Jaki sprzęt muchowy należy używać podczas wędkarstwa muchowego, zależy w pewnym stopniu od gatunku docelowego i wielkości wody. Lekka wędka muchowa o masie 5-6 m i długości 7 stóp będzie wystarczająca na zarybione pstrągi w małych strumieniach i samogłowy, no cóż, wszędzie. Jeśli jednak gonisz za stalowogłami lub piżmami na większej wodzie, lepiej podkręć je o kilka rozmiarów. Dłuższa wędka z mocniejszym kręgosłupem zapewni amortyzację dużych, skaczących ryb.

Wśród swojego sprzętu muchowego upewnij się, że masz wybór much do rzucania na kilka gatunków, takich jak samogłów (wzory owadów) i bas drobnogębowy (wzory przynęty i raków). Istnieją również możliwości wędkowania muchowego w Chicago na bęben słodkowodny (raki lub babki muchowe w pobliżu dna w prądzie), karpie (wzory owadów) lub muskie (gigantyczne serpentyny o długości około 7 cali).

Szukasz innych pomysłów na miejsca na ryby w Chicago? Sprawdź naszą interaktywną mapę, aby znaleźć miejsca, w których można łowić ryby w pobliżu. Możesz wybrać miejsce do wędkowania i pływania łódką według kodu pocztowego, gatunków ryb i wielu innych opcji.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *