Gatunki ryb na Florydzie, na które można łowić w lutym

Oprócz świętowania naszych ukochanych i uhonorowania naszych byłych prezydentów, możesz zaplanować wycieczkę na Florydę i łowić ryby w lutym. W tym miesiącu w Sunshine State można łowić wiele gatunków ryb słodkowodnych i słonowodnych. W rzeczywistości możesz doświadczyć jednych z najlepszych połowów w lutym, w szczególności, jeśli chodzi o cztery gatunki.

Gatunki słodkowodne

Łowienie ryb na Florydzie w lutym może być fantastyczne, jeśli odwiedzisz słodkowodne miejsca, takie jak jezioro Istokpoga, jezioro Okeechobee i jezioro Talquin. Te trzy jeziora znane są z dobrych populacji zarówno bassa wielkogębowego, jak i czarnego crappie.

Bass wielkogębowy

W zależności od pogody i temperatury wody, łowienie okoni w lutym może być jednymi z najlepszych, jakich możesz doświadczać przez cały rok. W większości jezior południowej Florydy bas wielkogębowy zaczyna tarło bardzo wcześnie. Spróbuj rzucać miękkie plastikowe robaki w kolorach arbuza lub junebug na płyciznę w pobliżu roślinności przybrzeżnej.

Czarny Crappie

Czarny crappie, znany również jako cętkowany okoń lub plamki, jest ulubionym gatunkiem wielu wędkarzy słodkowodnych na Florydzie w chłodne dni. Przekonasz się, że ławice Black Crappie zazwyczaj przemieszczają się z głębszych wód na płytsze obszary (od 3 do 8 stóp), aby zagnieździć się w miesiącach zimowych. Spróbuj użyć dżigów od 1/16 do 1/8 uncji w jasnych kolorach, takich jak chartreuse i różowy.

Gatunki słonowodne

Jeśli zastanawiasz się, kiedy łowić troć wędrowną lub troć owiec, pamiętaj, że łowienie w lutym tych dwóch gatunków słonowodnych jest zazwyczaj całkiem opłacalne. Sebastian Inlet i Mosquito Lagoon mogą być dwoma produktywnymi miejscami do łowienia dużej troci wędrownej i owczego o tej porze roku.

Pstrąg cętkowany

Ponieważ zima na Florydzie oznacza na ogół czystsze niebo i czystszą wodę, możesz doświadczyć jednych z najlepszych połowów w lutym, jeśli celujesz w troci wędrowne. Ogólnie rzecz biorąc, im czystsza woda, tym lepsze działanie troci. Poszukaj dziur w piasku na krawędziach trawiastych równin, a następnie użyj lekkiego spinningu, aby uwolnić żywą krewetkę w nurcie.

Owczarek

Podczas gdy w stanie Floryda można łapać owczego łba przez cały rok, największą szansę na złapanie większego głucha masz zimą. Spróbuj użyć dżigu z końcówką krewetek (¼ uncji) do łowienia w pobliżu mostów, pali, doków lub barów ostrygowych. Pamiętaj tylko, że ten gatunek ma tendencję do żucia lub skubania przynęty przed ich zjedzeniem, więc oprzyj się pokusie zwinięcia, gdy poczujesz pierwsze kilka skubań lub stuknięć na twojej żyłce.

Oczywiście są też wyprawy wędkarskie w słonej wodzie, które można odbyć w lutym. Na przykład, jeśli wyszukasz w Internecie hasło „wędkarstwo na Florydzie w lutym”, znajdziesz mnóstwo informacji o żaglicach, zimorodkach i makreli hiszpańskiej – to tylko kilka dodatkowych powodów, aby kupić licencję wędkarską na Florydzie i ruszać do wody!


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *