Fotografia podwodna i ochrona ryb

Trudno w pełni zrozumieć podwodny świat. W większości pozostaje nam przelotny przebłysk ciemnego kształtu ślizgającego się między skałami w rzece, mignięcie na ekranie z echosondy/echosondy, a może rzeczywiście udaje nam się wylądować rybę i pozować do szybkiego „ Grin and Grin” strzelił przed wypuszczeniem go z powrotem do swojej tajemniczej domeny.

Fotografia podwodna może nam pomóc w lepszym uchwyceniu dużego, mokrego zdjęcia. Aby zobaczyć rybę na własnych warunkach, fotografia podwodna wymaga specjalnego sprzętu i dużej cierpliwości. Niektóre programy wędkarskie potrafią przechwytywać i włączać filmy, mając nie jeden lub podwodne kamery wideo montowane na kijach lub holowane przed przynętami.

Dzięki tej wyjątkowej perspektywie możemy lepiej zrozumieć to środowisko, obserwując takie rzeczy, jak typ i koncentracja roślinności, wielkość cząstek podłoża, zanurzone struktury, względne zagęszczenie ryb i inne gatunki, z którymi mogą się kojarzyć.

Możemy wykorzystać te informacje, aby pomóc w praktykach ochrony rybołówstwa i monitorować, jak zrównoważone jest łowisko. Na przykład znany fotograf podwodny, Eric Engbretsonzauważył zaskakujący spadek wielkości ryb pancernych.

„Spędzę 70-90 dni w roku w jeziorach, robiąc zdjęcia rybom. To dużo czasu pod wodą, gdzie obserwuję wiele ryb. W przeciętnym roku, w dziesiątkach różnych jezior, mogę zobaczyć tylko jednego lub dwa 12-calowe niebieskoskrzela rocznie. Oto jak rzadkie są.

Powiedział również, że zarządzający rybami w jeziorach Wisconsin zauważyli ten spadek ilości większych ryb pancernych. Jednym z możliwych powodów jest presja na „strukturę wielkości” wynikająca z ciągłego preferowania przez wędkarzy głównie największych ryb pancernych. Z powodu tego typu informacji zarządzający rybołówstwem nieustannie dostosowują przepisy, aby zmaksymalizować zadowolenie wędkarzy, ale jednocześnie zachować zdrową i zrównoważoną populację ryb.

Technologia istnieje teraz, aby pomóc nam oglądać ryby, nie tylko poza wodą. Nie musimy już polegać na interpretacji artysty. Te obrazy pomagają nam w pełni docenić, a tym samym chronić wszystko pod wodą. Fotografia podwodna nie tylko pomaga wodzie zwrócić na siebie uwagę, na jaką zasługuje, ale zachęca widzów do większego zaangażowania się w wędkarstwo i pływanie łódką, co przyczynia się do ochrony i zachowania naszych łowisk i dróg wodnych. Najlepszym sposobem bycia częścią ruchu jest posiadanie licencji wędkarskiej.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *