FEI odpowiada na debatę klipów MiM 2022

 • FEI odpowiedziało na komentarze niektórych jeźdźców po wyścigach przełajowych Pau Horse Trials w ostatnią sobotę (29 października).

  Kruche urządzenia przełajowe były przedmiotem debaty po pięciogwiazdkowej fazie przełajowej, kiedy ośmiu zawodników aktywowało MIMClip na ogrodzeniu 21B, nakładając w ten sposób 11 punktów karnych. To ogrodzenie było otwartym rogiem w kompleksie wodnym, trzy kroki po spadku około dwóch trzecich drogi wokół toru zaprojektowanego przez Pierre’a Micheleta.  Temat stał się tematem dyskusji wśród jeźdźców, ponieważ niektórzy uważali, że nie uderzyli w ogrodzenie wystarczająco mocno, aby usprawiedliwić jego zawalenie, chociaż niewątpliwie były przypadki, w których urządzenie uratowało upadki.

  Jednym z kolarzy, który odniósł 11 kar na tym ogrodzeniu, był Szwajcar Felix Vogg, który prowadził po fazie ujeżdżenia z Colero.

  Rzecznik FEI powiedział H&H: „Przedstawiciele grupy sterującej zarządzania ryzykiem imprez FEI (RMSG) zebrali dowody ze wszystkich odpowiednich źródeł i podjęli pełny przegląd okoliczności związanych z uwolnieniem urządzenia zabezpieczającego na ogrodzeniu 21B podczas biegu terenowego w CCI5* w Pau , gdzie za osiem kombinacji nałożono kary.

  „Pierre Michelet powiedział: „Ogrodzenie 21AB było prawdziwym testem na pięć gwiazdek, z zejściem do wody nad dużą kłodą i trzema krokami do otwartego narożnika zaprojektowanego do skakania pod kątem. Najlepsi kolarze poradzili sobie dobrze. Dla niektórych jeźdźców wskakiwali niezręcznie i / lub robili dodatkowe kroki, startując zbyt blisko lub prosto w róg, rozmieszczając łamliwe urządzenie. To był test na pięć gwiazdek”.

  „Dwie aktywacje prawie na pewno pozwoliły uniknąć upadku konia, co jest dokładnie tym, co sport ten stara się osiągnąć” – powiedział Geoff Sinclair z RMSG w związku z wyścigami przełajowymi Pau Horse Trials.

  FEI dodała, że ​​w świetle wszystkich przeanalizowanych dowodów, które obejmowały pomiary wideo i naukowe, RMSG stwierdził, że łamliwe urządzenie „zapewniło oczekiwane uwolnienie”.

  „Ogrodzenie wymagało dokładnego podejścia i nagrodziło jeźdźców prawidłową linią w kierunku zagiętego zakrętu” – powiedział rzecznik. „Organizatorzy z Pau zadbali o to, aby klipsy były zmieniane za każdym razem, gdy koń dotknął ogrodzenia, tak aby było to sprawiedliwe dla każdego zawodnika.

  „FEI zebrała dane przez ostatnie 20 lat i zidentyfikowała otwarte narożniki jako rodzaj ogrodzenia, które powodują najwięcej upadków koni. Dlatego opracowano specjalny standard dla ogrodzeń, które mają być przeskakiwane pod kątem”.

  Rzecznik powiedział, że „oświadczenie o wizji” FEI i polityka zarządzania ryzykiem stwierdzają, że pięciogwiazdkowe trasy przełajowe muszą utrzymywać najwyższy poziom trudności, a także utrzymywać właściwy wpływ na ogólne wyniki, ale z bezpiecznym podejściem.

  „Wynik przełajowego Pau 2022 osiągnął ten cel, ponieważ podczas testu nie zarejestrowano żadnych upadków konia, a trudność trasy była na poziomie pięciu gwiazdek” – powiedział.

  • Jakie są twoje poglądy na temat klipów MIMC i związanych z nimi kar w WKKW FEI? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami, wysyłając e-mail na adres [email protected], podając swoje imię i nazwisko, najbliższe miasto i hrabstwo.

  Może Cię również zainteresować:

  Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami, wglądem za kulisami i najlepszymi akcjami z Pau Horse Trials bez limitu, ile możesz przeczytać już od 1 GBP tygodniowo z Nieograniczona subskrypcja strony internetowej Horse & Hound. Zapisz się teraz. Zapraszamy również do zapoznania się z pełną relacją z Pau Horse Trials w magazynie z 3 listopada.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *