Fakty dotyczące kupowania łodzi, która zachwyci Twoich znajomych

Myślałeś o zakupie łodzi, ale chcesz znaleźć odpowiednie zasoby, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję dotyczącą potencjalnego zakupu. Istnieje wiele faktów, zasobów, korzyści i wskazówek, które przydadzą się przy zakupie pierwszej łodzi. Oto dziesięć faktów na temat kupowania łodzi, które zrobią wrażenie na Twoich przyjaciołach i pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

Dwie trzecie powierzchni Ziemi pokrywa woda. Jeśli kupisz łódź, będziesz mógł zobaczyć więcej naszego wielkiego świata niż samochodem.

Pokazy łodzi dają możliwość przyjrzenia się wielu markom i modelom jednocześnie, dzięki czemu można łatwo zawęzić opcje. Listę zbliżających się targów łodzi w Twojej okolicy znajdziesz na Boatshows.com.
W zależności od rodzaju łodzi, którą rozważasz, i zakwaterowania na pokładzie, może ona kwalifikować się jako drugi dom i zapewniać ulgę podatkową. Poproś księgowego lub doradcę podatkowego o dodatkowe informacje.

Możesz sprawdzić przewodniki konsumenckie BUC i NADA, aby dowiedzieć się o odpowiednim zakresie wartości marki i modelu łodzi, którą chcesz kupić.

Czasopisma żeglarskie mogą być dobrym źródłem przydatnych informacji na temat zakupu łodzi. Rodzaje informacji oferowanych przez magazyny żeglarskie mogą obejmować porównania różnych marek silników zaburtowych i stacjonarnych, a także ogólne recenzje łodzi.

Waga i moc będą miały wpływ na osiągi Twojej nowej łodzi. Aby zapewnić najlepszą wydajność, pamiętaj, że waga obejmuje pasażerów, paliwo i sprzęt. Podstawową zasadą jest próba zbliżenia się jak najbliżej maksymalnej mocy, dla której łódź jest przeznaczona.

Po zakupie łodzi należy pamiętać, że wiele firm oferujących ubezpieczenia morskie zapewni kredyt lub zniżkę, jeśli ukończyłeś i zdałeś kurs bezpieczeństwa żeglugi w US Coast Guard lub US Power Squadron.

Ponad 90% Amerykanów mieszka mniej niż godzinę jazdy samochodem od dostępnego akwenu, więc po zakupie łodzi możesz od razu zacząć cieszyć się żeglarskim stylem życia. Skorzystaj z mapy miejsc na TakeMeFishing.org, aby łowić łodzie i łowić ryby, aby znaleźć najlepsze miejsca w Twojej okolicy.

Gdy tylko kupisz nową łódź, musisz ją zarejestrować, aby mieć dokumentację prawną potwierdzającą, że jesteś prawowitym właścicielem i że jest to ważna jednostka pływająca po stanowych drogach wodnych.

Rozszerzone gwarancje na łodzie można kupić u dealera w ramach zakupu nowej lub używanej łodzi. Jeśli znasz kilku doświadczonych żeglarzy, możesz zapytać ich o reputację producentów i sprzedawców łodzi, których rozważasz.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *