Etykieta pływania łódką i wędkowania: pobudka

W Stanach Zjednoczonych jest kilka fantastycznych miejsc do wędkowania i pływania łódką. W rzeczywistości, tego lata Take Me Fishing™ wypuściło swoje Top 100 Family Fishing and Boating Spots in America. Jednak pomimo obfitych zasobów wodnych, wody te muszą być dzielone przez osoby uprawiające różne formy rekreacji.

Wędkarstwo z brzegu może zostać zniszczone przez Wake

Ostatnio mój syn i ja doświadczyliśmy sytuacji na rzece Allegheny, gdzie żeglarz zatrzymał nasze połowy na brzegu. Przepłynęła łódź, po czym odpaliła silnik, pomknęła w górę rzeki sto metrów i prawdopodobnie z pół tuzina dryfowała przed naszymi liniami. Grzecznie im pomachałem przy pierwszym przejściu. Brak fali na drugim. Ręce na moich biodrach po raz trzeci. Do czwartego zastanawiałem się, czy nie wrócić do dalszego machania. Prawdopodobnie nie mieli pojęcia, że ​​psują rzeczy podczas naszego łowienia z brzegu, ale oto jak:

  1. Hałas. Nasze dyskretne, niskoprofilowe podejście do linii brzegowej utrzymywało bas małogębowy w odległości rzutu aż do; wioślarz przeszedł przez drugi raz. Potem zniknęli.

  2. Fale. Fale wytworzone przez łódź płynącą w górę rzeki wytworzyły fale rozbijające się o skały. Płytkie obszary, w których trzymane są ryby, ześlizgnęły się na głębszą wodę, aby uniknąć zakłóceń.

  3. Mętność. W niektórych miejscach kilwater wzburzył na tyle muł z dna, że ​​nie można było już zobaczyć żadnych ryb, nawet jeśli zostały. Po kilku minutach rzeka znów się przejaśniała, ukazując brak ryb, a potem łódź znów przepłynęła i znów zaczęła się mieszać.

Na łodzi masz dostęp do całego akwenu do wędkowania na morzu. Wędkarze z brzegu utknęli, no cóż, na brzegu. W jeziorach silniki do trollingu rzadko przeszkadzają wędkarzom przybrzeżnym, ale nadal rodzą się szeroko podczas łowienia na morzu w mojej łodzi. Jednak na większości rzek, aby poradzić sobie z prądem, potrzebne są silniki zaburtowe, a efekt kilwateru wydaje się być nasilony. Po zarejestrowaniu łodzi baw się dobrze! Pamiętaj jednak, że możesz dzielić wodę z wędkarzami łowiącymi z brzegu.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *