Ella Dyson twierdzi, że 2022 USEF/NCEA Junior Hunter Seat Medal Final – tytuł na Zachodzie

Termiczna, Kalifornia. – Ostatni z trzech finałów USEF/NCEA Junior Hunter Seat Medal 2022 odbył się 12 listopada w National Sunshine Series II, w którym 35 młodych jeźdźców rywalizowało w wyjątkowym trójfazowym finale. Ella Dyson wyszła zwycięsko z Cetello w finale USEF/NCEA Junior Hunter Seat Medal – West ze stałymi występami i imponującymi wynikami.

„To takie surrealistyczne i ekscytujące” – powiedziała Dyson o swoim mistrzowskim tytule. „Jestem tak zaszczycony, że wygrałem, a dotarcie do tego punktu było ekscytującą podróżą”.

Ella Dyson świętuje finał o medal dla juniorów USEF/NCEA Junior Hunter Seat – zwycięstwo Zachodu z Cetello
(Fotografia ESI)

Dyson (San Luis Obispo, Kalifornia) współpracuje z Cetello, jej wałachem holsztyńskim z 2007 roku, od nieco ponad roku. Przejęła go na krótko przed finałami Platinum Performance/USEF Show Jumping Talent Search – West, gdzie zajęli drugie miejsce, zanim wygrali edycję 2022. Choć pierwotnie zakupiony jako uchwyt na zworkę Dysona, Cetello wykazał się umiejętnością w ringu jeździeckim.

„Jest tak naturalnie spokojnym koniem, że pomyśleliśmy, że naprawdę zabłyśnie w jeździe jeździeckiej. Jest prawdziwym profesjonalistą i zawsze daje 100% we wszystko, co robi” – powiedział Dyson. „Myślę, że darzymy się wzajemnym szacunkiem i zaufaniem, co pozwoliło nam robić razem tak wiele różnych rzeczy. Jest po prostu najlepszym koniem na świecie i czuję się tak szczęśliwy, że byłem jego jeźdźcem w zeszłym roku.

Wszyscy zawodnicy w finałach USEF/NCEA Junior Hunter Seat Medal Finals rywalizują w początkowej rundzie skoków z płotami ustawionymi na 3’3”, a następnie najlepsza dziesiątka lub najlepsze 20% – w zależności od tego, co jest większe – przechodzi do fazy płaskiej, która obejmuje występy. dwa z trzech następujących podstawowych ruchów ujeżdżeniowych: ramię do wewnątrz, zad do środka i uginanie nóg. W końcowej fazie drabinki czterej najlepsi zawodnicy ponownie zmieniają konie i jeżdżą na trasie składającej się z co najmniej ośmiu ogrodzeń z zaledwie czterema minutami rozgrzewki, testując swoje umiejętności jeździeckie na nieznanych koniach w formacie podobnym do zawodów międzyuczelnianych NCEA. Wreszcie dwóch najlepszych zawodników powraca, aby ponownie jeździć na nieznanym koniu, aby wyłonić mistrzowskie i rezerwowe pozycje mistrzowskie.

Dyson dążył do osiągnięcia dobrych wyników w fazach nad płotami i płaskich, aby dotrzeć do fazy wspornika. Dobrze zrealizowała swój plan, aby rozpocząć rywalizację na wysokim poziomie z wynikami odpowiednio 90 i 82 w pierwszych dwóch fazach, co daje łączny wynik 172.

Ella Dyson i Cetello
(Fotografia ESI)

„Wchodząc do klasy, po prostu skupiałem się na tym, aby mieć stałą rundę, w której odpowiadałem na wszystkie testy. Pierwsza runda była naprawdę fajna i skończyło się na zdobyciu 90 punktów, co było bardzo ekscytujące” – wyjaśnił Dyson. „Wchodząc w fazę płaską, czułem się całkiem pewny, ponieważ Cetello jest bardzo wygodny i zna każdy test, jaki może zadać.

„Byłem bardzo podekscytowany, że znalazłem się w pierwszej czwórce, ponieważ najlepiej jeżdżę, kiedy mogę polegać na swoim wyczuciu i robić wiele różnych rzeczy” – kontynuował Dyson. „Cztery czołowe były świetną zabawą i to wspaniałe doświadczenie jeżdżące na różnych typach koni”.

Dwoma najważniejszymi wydarzeniami dla Dysona w finale było zdobycie piątego miejsca w wyścigu Little Big Won Mariny Boudreau w fazie drabinki, gdzie uzyskała najlepszy wynik życiowy 95 punktów, oraz jej rundę skoków z Cetello, po tym, jak zmienił go ze skoczka na doświadczony koń jeździecki w ciągu ostatniego roku. Dyson również cieszył się z udziału w finale ze względu na różne oferowane fazy, które są w stanie podkreślić wszechstronność sportowca.

„Uwielbiam ten finał, ponieważ kładzie on tak duży nacisk na testy płaskie i zamianę koni” – powiedział Dyson. „Uważam, że praca na płasko jest bardzo ważna, więc lubię, gdy jest nagradzana. Uważam też, że zamiana koni naprawdę pokazuje, kto jeździ skutecznie i dobrze, ponieważ może być bardzo trudna.

Wiceczempionat zdobył Emme Tangen (Rolling Hills, Kalifornia) oraz Clearing, jej wałach rasy holsztyńskiej z 2009 roku. Trzecie miejsce zajęli Madison Nadolenco (Calabasas, Kalifornia) i Calvin Samuels, Legacy Equestrian, LLC z 2014 roku z Oldenburga, a czwarte miejsce zajęli Greenley Achuck (Tiburon, Kalifornia) i Mighty Quen, wałach z Oldenburga z 2009 roku Lauren Morlock.

Wyniki

Członkowie US Equestrian mogą oglądać na żywo transmisję na żywo z USEF/NCEA Junior Hunter Seat Medal Final – West na żądanie w sieci USEF.

Dowiedz się więcej o programie Medalu Juniorów Łowców USEF/NCEA.

Bądź na bieżąco z informacjami o US Jeździectwo
Bądź na bieżąco, śledząc US Equestrian on Facebook, Instagram, Świergotoraz TIK Tok.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *