Elektronika do łowienia pod lodem: znajdź to, co masz

Idź na dużą skalę lub idź do domu, a elektronika do łowienia pod lodem jest jednym ze sposobów, aby pomóc. To zimowa wersja okularów polaryzacyjnych używanych latem, które pokazują wędkarzom podlodowym, co czai się pod powierzchnią wody. Widok tego, co jest pod lodem, jest całkiem fajny i bardzo interesujący. Ale jest praktyczna strona tego rodzaju technologii: elektronika do łowienia pod lodem może pomóc Ci złowić więcej i większe ryby. Oto trzy rodzaje elektroniki do łowienia pod lodem, które dostarczają informacji, które sprawią, że nawet James Bond się zarumieni.

Migacze: Migacze to jednostki oparte na sonarze, które pokazują obiekty w słupie wody bezpośrednio pod twoją dziurą. Na pewno są wykrywaczami ryb, ale pokazują również głębokość poniżej. Przydatną cechą dla wędkarzy wędkarskich i kołowrotkowych jest to, że pokażą głębokość przynęty. Błyski pomagają wędkarzom podlodowym zobaczyć, jak głębokie są ryby, co umożliwia im dostarczanie przynęty lub przynęty, takiej jak obsługa pokojowa.

GPS/plotery map: Żeglarze znają wartość posiadania GPS/plotera map na konsoli, ponieważ pokazują zarówno, dokąd, jak i jak się udać. Z GPS/Chartploterem do łowienia pod lodem zobaczysz kartografię terenu w formie mapy. Wiele z nich ujawnia głębokości, spadki, dopływy i odpływy, płycizny i kanały. Funkcja GPS ujawnia punkty dostępu, pokazuje Twoją pozycję, dzięki czemu możesz wyznaczyć kierunek i przechowuje punkty, które oznaczają dziury w miodzie na przyszłe wizyty. Są nieocenione podczas biedy, a ponieważ nie pokazują takich rzeczy jak cienki lód, musisz kierować się zdrowym rozsądkiem i dobrym osądem.

Kamery podwodne: Kamery do gry są nieocenione do pokazywania jeleni, indyków lub innych zwierząt pracujących na danym obszarze; podwodne kamery robią to samo, pokazując rodzaj ryb na dole. Kamery podwodne pokazują zdjęcia ławic ryb, przynęty i wielkości ryb. Jeśli nie podoba ci się to, co widzisz, łatwo jest podnieść i przenieść.

Tradycjonaliści twierdzą, że elektronika do łowienia pod lodem nie gwarantuje, że złowisz ryby i mają rację. Ale kiedy technologia łączy się z doświadczeniem, jest to program trudny do pokonania.

Obejrzyj te krótkie filmy o łowieniu pod lodem, aby uzyskać więcej wskazówek na temat sprzętu, bezpieczeństwa, przynęty i nie tylko!

Zdjęcie: Chip Leer


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *