dzisiejsze gwiazdy na początku

 • Trenowanie koni Grand Prix do najwyższego poziomu to zawsze długa, wymagająca, ale satysfakcjonująca podróż, zwłaszcza jeśli pracowałeś z koniem od samego początku jego kariery ujeżdżeniowej. Kiedy obserwujemy ugruntowane konie i jeźdźców występujących na tym elitarnym poziomie, łatwo można zapomnieć o latach ciężkiej pracy, jaką poświęca się każdemu koniowi, który osiągnął szczyt tego sportu.

  Czasami więc miło jest spojrzeć wstecz i docenić, jak daleko zaszły te konie – i ich jeźdźcy. Przeszukujemy archiwa, aby znaleźć zdjęcia tylko kilku odnoszących sukcesy brytyjskich koni, z czasów, gdy dopiero rozpoczynały karierę wyczynową….  Gio (Apacz x Tango)

  Charlotte Dujardin na Gio w Hunters EC

  Ciesz się powrotem słynnego Gio rywalizującego na swoim pierwszym pokazie w Wielkiej Brytanii (powyżej) i jego pierwszym z Charlotte Dujardin w lutym 2017 r. Charlotte i ówczesny sześcioletni wałach zdobyli 74,4% w szkole podstawowej 44 i 77,94% w elementarne 53 tego dnia. „Pumpkin” stał się jednym z najbardziej utytułowanych koni brytyjskich Grand Prix, zdobywając podwójny brąz na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 r. oraz srebrne i brązowe medale na mistrzostwach Europy w tym samym roku. Gio pomaga teraz swojej obecnej właścicielce, 17-letniej Annabelli Pidgley, w nauce zasad Grand Prix.

  Gio Charlotte Dujardin Mistrzostwa Europy w ujeżdżeniu w stylu dowolnym

  Charlotte Dujardin i Gio podczas freestyle’u na Europeans 2021 w Hagen

  Habouche (Amper x Sydney)

  Habouche w 2016 roku

  Ta urocza siwa klacz jest obecnie jednym z najbardziej ekscytujących koni Grand Prix na brytyjskiej scenie, która w tym roku zadebiutowała na najwyższym poziomie z Anną Ross. „Holly” ma już na swoim koncie imponujące zwycięstwa i miejsca w Grand Prix, a także potrójne zwycięstwo w środkowym turnieju międzynarodowym w Crozet DI we Francji w sierpniu. Jest doskonałym przykładem tego, co można osiągnąć dzięki dobremu treningowi i przewidywaniu, ponieważ wyglądała zupełnie inaczej jako zielona czterolatka na swoim pierwszym pokazie w 2016 roku z Jessem Raltonem (powyżej).

  ANNA ROSS - HABOUCHE

  Anna Ross i Habouche w Grand Prix Hartpury Premier League w 2022 r.

  Rudy (Cancara x Julio Mariner)

  Luxy Amy na Rudy

  Przeniesienie konia od fazy wstępnej aż do grand prix seniorów jest zawsze imponującym osiągnięciem dla jeźdźca, ale zwłaszcza przed ukończeniem 25 roku życia. To właśnie udało się Lucy Amy z holsztyńskim wałachem Rudym. Rudy nie miał być koniem ujeżdżeniowym, ale zabrał Lucy na Mistrzostwa Europy do lat 25 i startował zarówno w kraju, jak i za granicą podczas Grand Prix seniorów w 2022 roku. Już wyglądał całkiem mądrze, gdy startował w eliminacjach w 2014 roku (powyżej), ale fascynujące jest obserwowanie rozwoju.

  Lucy Amy i Rudy

  Lucy Amy i Rudy w Grand Prix Mistrzostw Narodowych w Ujeżdżeniu 2022

  Into the Blue (Ublesco x Calvaro Z)

  Louise Bell i Into The blue 2011

  Into The Blue jest interesującym przykładem konia, który został wyprodukowany na wyższym poziomie, ponieważ on i jeździec Louise Bell odnieśli niewiarygodnie udaną karierę w świecie pracujących myśliwych przed przejściem do ujeżdżenia. Cudownie jest spojrzeć wstecz na ich dwójkę jadącą na swoim pierwszym teście ujeżdżenia (powyżej), w szkole podstawowej, w 2011 roku w ramach Koń i pies wyzwanie zmiany dyscypliny. Śledziliśmy ich podróż aż do reprezentowania Wielkiej Brytanii w drużynach Nations Cup i na niektórych z największych światowych pokazów międzynarodowych.

  Louise Bell i Into The Blue rywalizują w kwalifikacjach do Pucharu Świata na London International Horse Show 2021

  Headmore Bella Ruby (Belissimo M x Rubinstein)

  Jazda i trenowanie konia domowej hodowli to wyjątkowe doświadczenie, o którym Alice Oppenheimer wie wszystko, ponieważ jeździła na wielu utalentowanych koniach wyhodowanych przez jej rodzinną stadninę Headmore. Jedną z najbardziej ekscytujących z nich, która niedawno zadebiutowała w Grand Prix, jest Headmore Bella Ruby, która pochodzi z klaczy Rubinsteena, założycielki stadniny. Bella jest gwiazdą od najmłodszych lat, zdobywając tytuł regionalny jako nowicjusz w lutym 2018 r. (powyżej), ale ostatnio naprawdę stała się gwiazdą, gdy wspięła się na najwyższy poziom.

  Alice Oppenheimer o Headmore Bella Ruby - Zimowych Mistrzostwach w Ujeżdżeniu między I mistrzami freestyle

  Alice Oppenheimer o Headmore Bella Ruby na Zimowych Mistrzostwach Ujeżdżenia

  Valegro (Murzyn x Gershwin)

  Carl Hester na Valegro w 2006 roku

  Nie moglibyśmy nie zamieścić prawdopodobnie największej historii sukcesu koni wszechczasów. Valegro mógł być podwójnym mistrzem olimpijskim i rekordzistą świata, ale na początku jego właściciel Carl Hester miał zastrzeżenia, jeśli chodzi o jego potencjał, w tym o to, czy będzie mógł nauczyć się kolosalnego galopu. Ciesz się tym powrotem do Valegro, który wygrał czteroletnie mistrzostwo kraju w 2006 roku (powyżej), dosiadanego przez Carla.

  Charlotte Dujardin dosiada Valgero na Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

  Charlotte Dujardin i Valegro na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku

  Możesz być zainteresowanym także tym…

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, plus opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszych serwis internetowy który przynosi najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *