Dyrektor generalna WWT Sarah Fowler prowadzi zespół na ważnej międzynarodowej konferencji dotyczącej terenów podmokłych

Wildfowl and Wetlands Trust wysyła czołowy zespół na krytyczną międzynarodową konferencję dotyczącą terenów podmokłych w Genewie, podczas gdy świat zbiera się w celu omówienia zmian klimatu, środowiska i przyrody w kilku lokalizacjach w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Dyrektor naczelna Sarah Fowler poprowadzi naszą delegację na Konwencję na temat terenów podmokłych – znaną również jako Konwencja Ramsar COP14 – gdzie opowie o nadziei, że tereny podmokłe mogą zaoferować i zaangażować naszych międzynarodowych partnerów w wykonywaną przez nas pracę. Ramsar odbywa się w dniach 5-13 listopada i jest goszczony w tym roku wspólnie przez Chiny i Szwajcarię, z wirtualnymi wydarzeniami odbywającymi się w Wuhan oraz spotkaniem w Genewie.

Ramsar COP to tylko jedno z trzech ważnych międzynarodowych spotkań na rzecz środowiska i przyrody, które odbędą się w ciągu najbliższych kilku tygodni: światowi przywódcy i delegacje spotykają się w Egipcie na temat COP27 w sprawie zmian klimatu (kontynuacja COP26 w Glasgow w zeszłym roku), gdzie tereny podmokłe przybrzeżne słone bagna muszą być częścią dyskusji; aw grudniu delegaci spotkają się w Kanadzie, aby porozmawiać o światowej bioróżnorodności i sposobach ochrony przyrody podczas COP15.

Tworzenie, przywracanie i ochrona terenów podmokłych to kluczowa część możliwości realizacji celów wszystkich tych ważnych szczytów, a WWT nie może się doczekać współpracy z naszymi międzynarodowymi partnerami, aby zapewnić, że tak się stanie.

Butodziób, prawa autorskie Dylan Vasapolli, z galerii ptaków surfujących

W skład zespołu Ramsar WWT wchodzą również nasz szef ochrony, dr James Robinson i szef międzynarodowego zaangażowania Chris Rostron. Będziemy w centrum wydarzeń w Genewie i weźmiemy udział w kilku wydarzeniach towarzyszących konferencji, podczas których odbędzie się wiele najważniejszych dyskusji. Te wydarzenia towarzyszące są przestrzenią do współpracy z rządami i organizacjami pozarządowymi zajmującymi się terenami podmokłymi, zarówno informując je o tym, co możemy razem zrobić, jak i poznając ich potrzeby.

Z niecierpliwością czekamy również na uczczenie najlepszych praktyk na terenach podmokłych na całym świecie poprzez wręczenie 20 specjalnych nagród, które będą stanowić znak jakości zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Star Wetland Centers zostaną odsłonięte przez Wetland Link International, prowadzoną przez WWT sieć wsparcia dla centrów terenów podmokłych na całym świecie.

Dyrektor naczelna WWT, Sarah Fowler, powiedziała: WWT i Ramsar były ze sobą powiązane od lat i rozwijały się razem jako organizacje, pracując ramię w ramię, aby umieścić tereny podmokłe w centrum walki ze zmianami klimatycznymi i ratować przyrodę. To bardzo ekscytujący czas zarówno dla mnie, jak i dla nowej Sekretarz Generalnej Ramsar, Musonda Mumba, która właśnie podjęła nową pracę. Mokradła od wieków były uważane za oczywiste i niedoceniane – czas przestać przeoczyć jeden z najważniejszych atutów planety. Jesteśmy dumni, że współpracujemy z Ramsarem, aby mieć pewność, że tak się stanie.

Fakty dotyczące Ramsar

  • 170 krajów, które podpisały Konwencję Ramsar, spotyka się raz na trzy lata w celu dyskusji na Konferencji Stron Konwencji – znanej jako COP
  • Ramsar to nie akronim, ale nazwa miejsca podpisania Konwencji, miasta Ramsar w Iranie
  • Miejsca Ramsar to tereny podmokłe o znaczeniu międzynarodowym
  • Tereny podmokłe są jedynym siedliskiem, które ma własny COP
  • Założyciel WWT, Sir Peter Scott, przebywał w Ramsar w 1971 roku i pomagał napisać Konwencję.
  • Ramsar jest najstarszą umową środowiskową na świecie
  • Oprócz 170 krajów tylko sześć organizacji pozarządowych (NGO) posiada specjalny status w konwencji – a WWT jest jedną z nich.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *