Dramat, gdy najlepsi jeźdźcy tracą finał za 6 milionów euro po „łamiącej serce” eliminacji

 • Podczas play-offów Global Champions Tour (GCT) Prague Playoffs doszło do wielkiego dramatu, ponieważ przedwczesny start jednego z kolarzy oznaczał „rozdzierającą serce” eliminację jego zespołu.

  W ćwierćfinale Superpucharu Global Champions League (GCL) zaprezentowanego przez Air Bank wystąpił znakomity skład koni i jeźdźców, którzy próbowali zapewnić sobie miejsce w półfinale.  Trasa Uliano Vezzaniego okazała się trudnym sprawdzianem przed Superpucharem, przez cały czas popełniając błędy, ale była to trzecia drużyna Cannes Stars, której droga do półfinału została przerwana przez problemy techniczne. Jens Backmann na Aglaia J wystartował przed dzwonkiem, co oznaczało eliminację drużyny.

  „Play-offy to ostatni występ w roku, cały zespół był bardzo podekscytowany przyjazdem tutaj i rozczarowany, że na pewno nie skoczy”, powiedział brytyjski kolega z drużyny Jensa, Sameh El Dahan. „Ja też współczuję Jensowi. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani tym programem, więc myślę, że to, co mu się przytrafiło, było trochę bolesne i trochę niesprawiedliwe. Ale to jest sport i trzeba żyć z rozczarowaniem. To była trochę historia z gwiazdami Cannes w tym roku, trochę wzlotów i upadków, dwa miejsca na podium, ale wciąż wiele upadków i wiele wzlotów. Mieliśmy nadzieję, że skończymy na wysokim poziomie, ale tak nie było, a co cię nie zabije, to cię wzmocni.

  Sameh dodał, że ekscytacja, wzloty i upadki oraz brak gwarancji są częścią tego, co kocha w tym sporcie.

  „Widzisz, że każdy ma swoje konie dobrze przygotowane iw najlepszej możliwej formie, a potem zdarza się taka mała rzecz i wszystkie twoje marzenia są rozbite” – powiedział. „Więc to trochę tak, i to jest to, co kocham w tym sporcie – jest wiele emocji i ekscytacji, a my po prostu musimy żyć zarówno ze złymi, jak i dobrymi dniami. Jeśli chodzi o mnie, mam kilka dobrych dni, na których mogę się oprzeć i zachować motywację na przyszłość”.

  Paris Panthers odnieśli zwycięstwo, kończąc w sumie na czterech błędach. Członek zespołu Ben Maher, który dotknął tylko jednej szyny podczas swojej przejażdżki na Mistrzostwach Świata Faltic HB, powiedział: „Myślę, że zespół zasługuje na dobry wynik w tym tygodniu. Myślę, że w tym tygodniu robi to różnicę i gra na naszą korzyść dzięki formatowi trzech zawodników zamiast dwóch. ”

  Jack Whitaker wyprzedził na Q Paravatti N, aby zapewnić swojej drużynie Madrid in Motion miejsce w półfinale, podobnie jak John Whitaker na Equine America Unick Du Francport dla Valkenswaard United.

  Półfinał odbędzie się dziś wieczorem (18 listopada), a finał w niedzielę.

  Może Cię również zainteresować:

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest wypełniony najnowszymi wiadomościami i raportami, a także wywiadami, materiałami specjalnymi, nostalgią, poradami weterynaryjnymi i treningowymi. Znajdź sposób, w jaki możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje rozszerzenia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *