Dowiedz się więcej o zezwoleniu na rekreacyjne wędkowanie w słonej wodzie

Nadeszło lato i być może wybierasz się gdzieś na plażę. Przy tak bliskiej odległości nie przegap okazji do wędkowania w słonej wodzie. Ale pierwszym krokiem jest dowiedzenie się, jakie jest wymagane zezwolenie na rekreacyjne połowy w słonej wodzie. Najlepszym sposobem na „odrobienie pracy domowej” jest sprawdzenie oficjalnej strony internetowej tego stanu poświęconej przepisom dotyczącym wędkarstwa rekreacyjnego, ponieważ informacje o pozwoleniach na wędkowanie w słonej wodzie są bardzo zróżnicowane.

Oto kilka przykładów różnic w całym kraju:

Według strony internetowej kalifornijskiego Departamentu Ryb i Dzikiej Przyrody nie jest wymagane zezwolenie na rekreacyjne połowy w słonej wodzie, o ile łowienie ryb odbywa się przy publicznym molo. Jest to zdefiniowane jako molo, które ma „nieograniczony bezpłatny dostęp do ogółu społeczeństwa”. Jeśli wędkujesz gdziekolwiek indziej, musisz kupić pozwolenie na wędkowanie w słonej wodzie.

W Maine wymagana jest tylko „rejestracja”, zamiast nazywać to „licencją”. Osoba jest zobowiązana do corocznej rejestracji w stanie, aby móc prowadzić rekreacyjne połowy w słonej wodzie, chyba że istnieje wyjątek, taki jak posiadanie ważnej licencji rekreacyjnego wędkarstwa morskiego w wodach słodkich ze wskazaniem, czy łowił ryby w słonej wodzie w poprzednim roku. Jeśli nie masz pewności, kup online ich wersję zezwolenia na rekreacyjne połowy w słonej wodzie, aby mieć pewność, że jest to tylko 1 USD. Dodatkowe zezwolenia są wymagane w przypadku statków łowiących duże gatunki pelagiczne, takie jak rekin, malak i tuńczyk.

Zbadaj drobny druk, często znajdujący się na stronach z najczęściej zadawanymi pytaniami w witrynie stanu. Przepisy dotyczące zezwoleń na rekreacyjne połowy w słonej wodzie różnią się w zależności od statusu rezydenta, nierezydenta, weterana lub wieku. Może mieć również znaczenie, czy łowisz z brzegu, czy z łodzi. Niektóre stany wydadzą jednodniową licencję połowową; najkrótsza długość gdzie indziej może wynosić 2-3 dni. Niestety, roczne „lata” licencji niektórych stanów są ustalane w mylących czasach. W Teksasie licencje wędkarskie są ważne od daty zakupu w sierpniu do 31 sierpnia następnego roku, podczas gdy w Waszyngtonie za rok licencyjny uznaje się okres od 1 kwietnia do 31 marca.

Dni wolne od połowów mogą być jednym ze sposobów na uniknięcie tego zamieszania, ale nawet wtedy nadal mogą obowiązywać zezwolenia, takie jak te, które są zależne od gatunku, takie jak zezwolenia na tarpon i snook na Florydzie. Czy boli cię głowa? Przepraszamy, to tylko część odpowiedzialnego łowienia ryb. Weź głęboki oddech, ucz się i poznaj wymagania dotyczące pozwolenia lub licencji na łowienie ryb w słonej wodzie online. To będzie tego warte! Gdy ta drobna formalność zniknie z drogi, nie ma większego biletu na zabawę!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *