Dowiedz się więcej o poradach dotyczących bezpieczeństwa kajaków na zimną wodę

Podczas gdy niektóre części kraju mogą łowić ryby pod lodem, w Pensylwanii zima jest znacznie cieplejsza niż w zeszłym roku. Dotychczas. Poruszająca się woda wielu strumieni i rzek pozostanie otwarta nawet wtedy, gdy stawy i jeziora zamarzną stopą lodu. Oznacza to, że nadal istnieje możliwość zabawnych wycieczek kajakowych, o ile przestrzegane są wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w zimnej wodzie:

1. Sprawdź pogodę. Wystarczy zimna woda. Najlepiej też unikać wiatru i deszczu/śliskiego deszczu.

2. Nie idź sam. Ciężko jest ustalić harmonogramy i uwielbiam samotne spływy kajakowe, ale kiedy woda robi się zimna, bezpieczeństwo jest w liczbach.

3. Poinformuj innych o swoich planach. Pani, sąsiad lub znajomy powinni wiedzieć, dokąd idziesz, przewidywany czas powrotu i numer telefonu komórkowego. Przynajmniej zostaw notatkę odsłoniętą na desce rozdzielczej ciężarówki na parkingu, na wypadek sytuacji awaryjnej.

4. PFD. Wysoce zalecane przez cały rok dla kajaków, jest to prawo w Pensylwanii po 1 listopada. To obowiązuje do 30 kwietnia, kiedy woda zaczyna się poważnie nagrzewać. Sprawdź przepisy dotyczące kajakarstwa w swoim stanie.

5. Spokojnie. Zachowaj dodatkową ostrożność, uważając na głazy, gałęzie drzew lub nurt łodzi odrzutowej.

6. Sprawdź ponownie pogodę. Założę się, że już się zmieniło.

Uwielbiam wodę, ale pod względem czasu, lokalizacji i temperatury. Poza tworzeniem złego nastroju, szok zimnej wody może wystąpić w wodzie o temperaturze 50 stopni. 3 minuty w zimnej wodzie mogą wystarczyć, aby wyssać energię płynącą z pływania. Pamiętaj, aby sprawdzić obowiązujące w danym stanie przepisy dotyczące żeglarstwa, aby upewnić się, że jesteś bezpieczny i przestrzegasz prawa. I sprawdź nasze dodatkowe wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w zimnej wodzie.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *