Dowiedz się, jak odzimić łódź w 7 prostych krokach

Twoi kumple zatrzymali się w domu i właśnie ci powiedzieli, że ich użądli; czas odzimnić twoją łódź. Pośpiech powoduje marnotrawstwo, więc oto częściowa lista, która pomoże Ci przejść przez proces rozmrażania łodzi bez pominięcia kroku:

 • Sprawdź pompę wodną i termostaty. Wirnik pompy wodnej psuje się co około 200 godzin, a ta mała gumowa część utrzymuje przepływ wody, aby chłodzić silnik. Termostat reguluje temperaturę wody, a jeśli jest wyłączony, dopływ wody do silnika będzie za gorący lub za zimny. Wymień, jeśli zbliżasz się do 200 godzin. Sprawdź również węże i wymień te, które są popękane.

 • Sprawdź swoje płyny. Ucząc się, jak odzimić łódź, musisz wyciągnąć miarkę i sprawdzić poziom oleju, w razie potrzeby uzupełnić. Wymień filtry. Konkretnie filtry oleju i gazu, a jeśli nie zmieniałeś ich, gdy je zakładałeś jesienią, będziesz chciał to zmienić teraz. Filtr paliwa należy wymieniać co około 100 godzin.

 • Sprawdź swoją pompę zęzową. Należy sprawdzić kilka części, a mianowicie obwód, pompę i wyłącznik automatyczny. Kiedy woda dostanie się do zęzy, uderza w przełącznik, więc jeśli pompa nie uruchomi się, możesz mieć kłopoty.

 • Pomaluj spód. Będziesz musiał użyć farby przeciwporostowej tylko wtedy, gdy łódź z funkcją odmrażania pozostanie w wodzie przez cały sezon. Zeskrob i przeszlifuj dno, wytrzyj i pomaluj.

 • Sprawdzenie przyczepy. Sprężyny piórowe mogą rdzewieć, wsporniki mogą korodować, więc zdejmij łódź z przyczepy i wymień ją w razie potrzeby. Podczas pracy na przyczepie sprawdzaj światła, aby upewnić się, że działają, i nasmaruj łożyska kół. Wymień opony z płaskimi miejscami lub z degradowaną gumą.

 • Dodaj swój bezpieczny sprzęt żeglarski. Częściowa lista kontrolna to jedna kamizelka ratunkowa na każdego żeglarza, poduszka do rzucania, gaśnica, dzwonek i gwizdek, flara i lustro. Sprawdź swoje radio, aby upewnić się, że odbiera i nadaje.

 • Wycierać. To ostatni krok do dewnteryzowania łodzi. Upewnij się, że naładujesz baterię, dolej świeżego gazu, sprawdź światła nawigacyjne i upewnij się, że elektronika działa.

 • Splash na próbę morską.

  Teraz, gdy jesteś gotowy na sezon, sprawdź, kiedy w Twoim stanie odbywają się dni wolne od wędkowania!

  Tom Keer

  Tom Keer

  Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *