Dowiedz się, jak odpowiedzieć „Kiedy pstrąg się odradza?”

Pstrąg to niezwykle popularne ryby sportowe. Istnieje kilka gatunków, ale pstrąg tęczowy, potokowy i potokowy wydaje się przyciągać najwięcej uwagi. Podczas łowienia pstrągów ważne jest, aby znać odpowiedzi na pytania dotyczące historii życia ryb, takie jak „kiedy pstrąg odbywa tarło.

Okres tarła pstrąga, zależy od gatunku

Tarło pstrąga tęczowego przypada na wiosnę. Jednak steelhead, który jest anadromicznym pstrągiem tęczowym, sezonowo przemieszcza się do i ze strumieni. Jesienią wpłyną do dopływów jeziornych lub oceanicznych i pozostaną w strumieniu przez większą część zimy, zanim pojawią się na wiosnę i wracają do jeziora zwykle do kwietnia. Tarło pstrąga potokowego przypada na jesień lub wczesną zimę. Tak samo jest z pstrągiem potokowym, który w rzeczywistości nie jest nawet pstrągiem, ale rodzajem golca.

Wylęgarnie i okresy tarła

Chociaż dla każdego gatunku pstrąga istnieją odrębne okresy tarła, wylęgarnie były w stanie rozszerzyć możliwości połowowe na niektórych obszarach. Poprzez sztuczne rozmnażanie pstrąga od rodziców zebranych z różnych lokalizacji geograficznych, wylęgarnie ryb odkryły, że czas tarła pstrąga różni się w zależności od tych nieco różniących się szczepów genetycznych. Ponadto, aby w pełni odpowiedzieć, kiedy pstrąg odbywa tarło, musimy wziąć pod uwagę wpływ temperatury wody, długości dnia, a nawet przepływu wody. Pstrąg potrzebuje chłodnych, czystych, pozbawionych mułu, żwirowych obszarów.

Jeśli brodzisz

Jeśli brodzisz w okresie tarła pstrąga lub w jego pobliżu, spróbuj pozostać na brzegu, a nawet całkowicie opuścić strumień, jeśli zauważysz aktywność tarłową, taką jak ryba obracająca się na bok i kopiąca żwir ogonem lub znajdująca gniazda do tarła, zwane rudzikami , co widać po dużych łatach oczyszczonego żwiru. Celem każdego łowiska nie powinno być całkowite uzależnienie od zarybiania, więc staraj się nie zakłócać żadnych obszarów naturalnego rozmnażania.

Znajomość odpowiedzi na pytanie „kiedy pstrąg rozpoczyna tarło” jest ważna zarówno dla wędkarstwa, jak i aspektów ochrony. Może się okazać, że pstrągi karmią się ciężej przed tarłem. W większych potokach i strumieniach, które wspierają rozłożone tarło przez kilka gatunków, wędkarze muchowi mogą odnieść korzyści, rzucając wzory naśladujące jaja pstrąga (lub łososia) na różnych etapach rozwoju. Ponadto przepisy mogą całkowicie uniemożliwić łowienie ryb w okresie tarła pstrąga, więc przeczytaj je, gdy odnawiasz licencję połowową.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *