Dowiedz się, jak łowić ryby w chwastach, aby uzyskać duże okonie

Pory roku się zmieniają i my też musimy. Jesienne łowienie pstrągów różni się od wiosennych i letnich z wielu powodów.

5 punktów do łowienia pstrągów jesiennych do rozważenia

1. Poszukaj idealnej temperatury wody. Gdy temperatura wody wynosi 55-65 stopni, pstrąg przetwarza jeden pełny żołądek dziennie. Kiedy jest wyższy lub niższy, przetwarzają ten sam żołądek pełen jedzenia co cztery dni. Letnie upały zanikają, więc poszukaj idealnej temperatury do łowienia pstrągów.

2. Duża i mała przynęta. Podczas łowienia pstrągów zobaczysz duże lub małe jedzenie. Lądowe, lądowe owady, które wpadają do wody, są powszechnym pokarmem pstrąga. Świerszcze, mrówki i koniki polne należą do tej grupy pokarmowej. Owady wodne, takie jak oliwki niebieskoskrzydłe i muszki, są zwykle mniejsze, podczas gdy isonychia i białe muchy są duże. Zobacz, co jest w wodzie i daj pstrągom to, czego chcą!

3. Zjadacze mięsa. Zbliża się zima, więc jeśli liczba lęgów owadów będzie niewielka, pstrągi będą żywić się dużą ilością przynęty. Żywa przynęta, serpentyny i bucktaile, pijawki i raki to najlepsza przynęta na pstrągi w głębszych wybiegach i basenach.

4. Nie wykluczaj wzorów much atraktorowych. Ryby starają się przyswoić trochę kalorii, więc są agresywne. Jasne, krzykliwe wahadłówki i błystki oraz kolorowe muchy wystrzeliwują pstrągi. Błyskotliwe wzory much mogły nie zadziałać, gdy letnie pstrągi były selektywne, ale spróbuj je jesienią. Po deszczu, kiedy woda jest mętna, to doskonały czas na wypróbowanie tej techniki łowienia pstrągów.

5. Podejście. Podczas gdy upalne dni sprawiały, że ryby były ospałe i selektywne, chłodniejsza woda sprawiała, że ​​wyglądały. Techniki finezyjne często można zastąpić bardziej agresywnymi technikami łowienia pstrągów opadowych, szczególnie jeśli szukasz większych, okazowych ryb. Nie pozwól, aby te duże ryby cię szkoliły, pokaż im, kto jest szefem!

Jesień to magiczny czas przebywania na zewnątrz, łowienia pstrągów. Za kilka tygodni kolory zaczną się zmieniać i pstrąg go rozświetli. Jeśli praca zabierała ci czas, zdobądź licencję i wejdź na wodę, zanim spadnie śnieg.


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *