Dowiedz się, jak łapać bycze tymi metodami

Istnieją trzy gatunki sumów: żółty, brązowy i czarny. Często są zdezorientowani i rzadko przekraczają więcej niż funt lub dwa, ale zawsze są głodni, dzięki czemu metody łapania byków są bardzo proste.

1. Przynęta wędkarska, której możesz użyć

Od czasu do czasu złowię na przynętę suma kanałowego lub suma płaskiego. Nie przypominam sobie jednak, żebym kiedykolwiek złapał bycza na przynętę. Najważniejszą wskazówką, aby nauczyć się łapać byka, jest to, że głowacze uwielbiają przynętę. W rzeczywistości odpowiedź na pytanie „jaka jest najlepsza przynęta na suma byka” może z łatwością brzmieć „wszystkie powyższe”. Żywe przynęty, takie jak nocne pająki, koniki polne, świerszcze, raki, rybki, są świetne, jeśli je masz. Jeśli nie, po prostu najedź na lodówkę. Kukurydza, ser, hot-dogi, wątróbka, szynka, bajgle, wszystko, co jest jadalne i które przez jakiś czas zostanie na haczyku, będzie działać. Bullheads nie są wybrednymi zjadaczami. Nie trzeba tutaj „dopasowywać włazu”.

2. Wypróbuj metodę łowienia z dna

Bullheads mają stosunkowo małe oczy, ale lokalizują jedzenie na dnie mętnej wody za pomocą wąsów. Większość porad, jak łowić suma byka, będzie zawierała informację o częstszym karmieniu w nocy. Jednak, gdy celuje się w byki na mniejszych zbiornikach wodnych, takich jak stawy i strumienie, ugryzienie w ciągu dnia również nie wydaje się zatrzymywać. Istnieją różne zestawy do połowu sumów. Przypony Bullhead zazwyczaj są po prostu haczykami, które utrzymają przynętę (pomagają zadziory na trzonku lub kotwice) i mają pewną wagę, aby przynęta znalazła się na dnie. Prawie każda waga wystarczy, ponieważ ryby te unikają poruszania się wody, ale ja wolę większe rozmiary dzielonego śrutu lub zaciskania na ciężarkach.

Dla tych, którzy uczą się łowić ryby, pamiętajcie, że bullheads nie są najbardziej efektowną rybą sportową. Często pojawiają się w niechcianych miejscach, są znane z przeludnienia i są wyposażone w niebezpieczne kolce piersiowe, jeśli nie wiesz, jak się z nimi obchodzić. Jednak, gdy już nauczysz się łowić sumów, wkrótce docenisz, że gdy wszystko inne zawiedzie, przynęta na dnie w wodach byczy jest rzeczą pewną. Dodatkowo, gdy sprawdzisz przepisy stanowe, prawdopodobnie odkryjesz, że wystarczy zebrać wystarczającą ilość na starą dobrą rybę narybku.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *