Dowiedz się, jak czytać raport wędkarski

Kiedy nie łowię, są szanse, że czytam lub przynajmniej myślę o łowieniu ryb. Raporty o połowach pochodzą z różnych źródeł, od historii wymienianych w sklepie z przynętami po informacje stanowe zebrane przez funkcjonariuszy ochrony przyrody. Można podać kilka świetnych informacji. Kiedy uczysz się czytać raport wędkarski, spróbuj wykorzystać zawarte w nim informacje, aby przewidzieć ogólne warunki na następną wyprawę.

Szybkie wyszukiwanie w Internecie dostarczy wielu raportów z połowów online. Ta strona internetowa ma fajne narzędzie, w którym wystarczy kliknąć stan, aby wyświetlić listę różnych lokalnych raportów połowowych. Nie polegaj jednak tylko na jednym raporcie. I upewnij się, że sprawdziłeś daty. Raporty wędkarskie to informacje wrażliwe na czas. Zanim to przeczytasz, warunki już się zmieniły.

Sprawozdania z połowów stanowych i departamentów dzikiej przyrody są podzielone na hrabstwa lub regiony, takie jak północny zachód, południowy wschód itp. W każdym regionie znajduje się lista określonych zbiorników wodnych. Tutaj możesz sprawdzić aktywność swojego ulubionego jeziora lub odcinka rzeki. Każdy zbiornik wodny będzie miał listę łowionych gatunków, ocenę brania (wolne, dobre lub dobre), a także wzór gorącej przynęty lub przynęty. Ponadto raporty połowowe mogą zawierać informacje o szybkości przepływu strumienia lub rzeki (oraz czy wzrasta lub spada), warunkach lodowych (dla bezpieczeństwa połowów pod lodem lub otwartych wodach do wodowania łodzi) lub głębokości, na której gryzą ryby (obserwuj trendy, jeśli zmiany).

Wreszcie, najlepszą metodą czytania raportu wędkarskiego może być z przymrużeniem oka. Nie wszystkie z tych informacji mogą być naukowo powtarzalne. Jak powiedział kiedyś mądry człowiek: „ufaj, ale sprawdzaj”. Po zebraniu ciekawostek spójnych informacji z wielu źródeł i przekonaniu, że jesteś gotowy do wodowania łodzi, dwukrotnie sprawdź, czy rejestracja łodzi jest aktualna.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *