Dowiedz się, dlaczego przełowienie jest problemem, który musimy rozwiązać

Idziemy łowić ryby, a kiedy się zacinamy, lubimy mieć trochę do jedzenia. Jednak w niektórych rejonach kraju nie możemy znaleźć ryb, a to często z powodu przełowienia.

Ale czym dokładnie jest przełowienie? Przełowienie polega na łowieniu zbyt wielu ryb na raz, przez co populacja lęgowa staje się zbyt uszczuplona, ​​aby mogła się odbudować. Jakość wody może być prawdziwym problemem, ale głównym powodem jest zwykle złożona dziedzina zarządzania rybołówstwem. Na całym świecie wiele łowisk podlega przepisom, które pogarszają problem. Niektóre nie mają żadnych zasad.

My też jesteśmy częścią problemu, ponieważ jemy dwa razy więcej ryb niż ludzie 50 lat temu! To żądanie powoduje, że 30 procent łowisk na całym świecie jest popychanych zbyt daleko. Na przykład w moich domowych wodach północno-wschodniego Atlantyku 39% gatunków jest przełowionych.

Oto cztery kwestie związane z zarządzaniem, które sprawiają, że znalezienie równowagi jest trudne i trudne.

1. Trałowanie denne łowi ryby, ale niszczy dno oceanu. Ciężkie sieci ważące kilka ton każda rozrywają dno i wypierają koralowce, gąbki i inne wrażliwe organizmy dna morskiego.

2. Problemy z przyłówem. Przyłów to termin branżowy określający przypadki przypadkowego złapania gatunków ryb podczas połowu innych ryb docelowych. Problem z namierzaniem gatunków za pomocą trawlerów lub włóczęg polega na tym, że często chwytają one inne gatunki, które są niezbędne w łańcuchu pokarmowym. Do czasu sortowania zaciągu większość matryc połowu zmienia normalny łańcuch pokarmowy. Szkodliwe są żółwie, delfiny, ptaki, rekiny, a nawet inne ryby.

3. Drapieżniki wierzchołkowe. W ciągu ostatnich 50 lat zebrano 90% największych drapieżników w oceanach, takich jak rekiny, tuńczyk błękitnopłetwy, miecznik, marlin i makrela królewska. To nie jest problem, ale problem pojawia się, gdy populacja mniejszych, żywiących się planktonem ryb jest zbyt duża, co powoduje zakłócenie pozostałej równowagi.

4. Przełowienie występuje od setek lat. Były zbiory wielorybów w XIX wieku na tran na olej do lamp, a w połowie XX wieku na dorsza atlantyckiego i śledzia. W pewnym momencie sardynki kalifornijskie zostały zebrane prawie do wyginięcia.

Znalezienie rozwiązania problemu przełowienia ma kluczowe znaczenie. Możemy pomóc poprzez łapanie i wypuszczanie oraz ograniczanie ilości złowionych ryb. Innym świetnym sposobem pomocy jest zaangażowanie się w grupy konserwatorskie i programy badawcze.


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *