Doskonałe wyniki w kombinacjach amerykańskich w 2022 FEI WBFSH Hodowlanych Mistrzostw Świata Młodych Koni WKKW

Lexington, Ky. – Najlepsze kombinacje z całego świata rywalizowały w Hodowlanych Mistrzostwach Świata Młodych Koni FEI WBFSH 2022 w Le Lion d’Angers we Francji, w dniach 20-23 października. Mistrzostwa są wynikiem współpracy między FEI i Światową Federacją Hodowli Koni Sportowych, która wystawia sześcioletnie i siedmioletnie konie WKKW na poziomie, odpowiednio, CCI2*-L i CCI3*-L. W sumie sześć amerykańskich kombinacji udowodniło swoją siłę w silnej konkurencji, z dwoma kombinacjami, które znalazły się w pierwszej piątce w CH-M-YH-CCI2*-L i trzema w pierwszej dziesiątce w CH-M-YH- CCI3*-L. Znakomite występy pokazały utalentowanych amerykańskich sportowców produkujących wysokiej jakości młode konie.

CH-M-YH-CCI2*-L

Caroline Martin i HSH Connor
(Fotografia prawa Libby)

Caroline Martin i HSH Connor odnieśli najlepszy występ w Stanach Zjednoczonych w mistrzostwach świata, zajmując drugie miejsce w dywizji CH-M-YH-CCI2*-L dla sześciolatków. Martin (Miami Beach, Floryda) i wałach 2016 Irish Sport Horse należący do Caroline Martin, Sherrie Martin i Luanna McElduff rozpoczęli zawody od doskonałego testu ujeżdżenia, uzyskując wynik 25,2. Para fachowo pokonała trasę przełajową Pierre’a Micheleta, aby zakończyć rundą z podwójną bramką. Martin i HSH Connor mieli pecha na torze skoków Micheleta i dodali 4 błędy do swojego wyniku, zajmując drugie miejsce z wynikiem 29,2.

„Był fenomenalny w ujeżdżeniu. Nie mógł się mniej przejmować atmosferą” – powiedział Martin. „Był fenomenalny na przełajach. To był trudny tor i nie mógł się mniej przejmować tłumem i pytaniami. Był absolutną bestią i był nawet 30 sekund pod czasem. A potem w skokach przez przeszkody po prostu odwróciłem się zbyt szybko i miałem poręcz, która była całkowicie moja. Ale jesteśmy z niego dumni.

HSH Connor osiągnął kilka najlepszych wyników podczas swojej obiecującej kariery w Martinie, w tym wygranie Mistrzostw Młodych Koni WKKW w Stanach Zjednoczonych jako cztero- i pięciolatek i prawie we wszystkich zawodach poprzedzających mistrzostwo świata. Martin zauważył, że był to wysiłek zespołowy Kelly Hutchinson, który pierwotnie pozyskał „Connora” Luann McElduff, który wkroczył jako właściciel, a otrzymane przez nią granty USEA i USEA Foundation pozwoliły jej trenować w Anglii z Pippą Funnell.

„Pamiętam pierwszy dzień, w którym jeździłem, kiedy dotarłem do Pippy, a ona powiedziała: »Ten koń wygląda, jakby miał wygrać Lwa«” – powiedział Martin. „Był zwycięzcą przez całe życie. Szczerze, on to uwielbia. Jest takim konkurentem.”

Cornelia Dorr i DHI Qyaracolle Z nie były daleko za Martinem i HSH Connor, zajmując piąte miejsce. Dorr (Manchester by the Sea, Mass.) i wałach Zangersheide 2016 należący do Dorra i Ann Wehrle uzyskały 30,6 punktów w swoim pięknym teście ujeżdżenia. Para miała podwójne rundy w biegach przełajowych i skokach przez przeszkody, aby zakończyć z wynikiem 30,6 w ujeżdżeniu.

CH-M-YH-CCI3*-L

Phillip Dutton i Denim
(Fotografia prawa Libby)

Phillip Dutton i Denim byli najlepszymi zawodnikami z USA w dywizji CH-M-YH-CCI3*-L dla siedmiolatków, zdobywając siódme miejsce. Dutton (West Grove, Pensylwania) i wałach holsztyński 2015 należący do Caroline Moran, Ann Lapides i Neill Sites uzyskały 26,3 punktów w imponującym teście ujeżdżenia. Duet nie dodał nic do swojego wyniku dzięki podręcznikowym rundom przełajowym i skokom przez przeszkody, aby zapewnić sobie mocne miejsce.

Liz Halliday-Sharp i Shanroe Cooley zajęli jeden punkt za Duttonem i Denimem na ósmym miejscu. Halliday-Sharp (Lexington, Ky.) Ocala Horse Properties’ 2015 Wałach Irish Sport Horse przeszedł test płynnego ujeżdżenia i uzyskał 27,3. Mieli dwie podwójne rundy skoków, aby zakończyć swój wynik w ujeżdżeniu.

Caroline Martin skończyła za 10ten miejsce z jej siedmioletnim wierzchowcem, HSH Blake. Martin i wałach Irish Sport Horse 2015 należący do Caroline Martin, Sherrie Martin i Mollie Hoff mieli zaledwie jedną dziesiątą punktu za Halliday-Sharp i Shanroe Cooley. Martin i HSH Blake zdobyli 27,4 punktów w teście ujeżdżenia i nie dodali żadnych błędów do swojego wyniku w fazie przełajów i skoków przez przeszkody.

Lucia Strini (Scottsville, Wirginia) i Keynote Dassett, wałach KWPN 2015 z Plain Dealing Farm, zdobyli 39,1 punktów w teście ujeżdżenia, ale niestety zostali wyeliminowani w fazie przełajowej.

Dowiedz się więcej na www.mondialdulion.com/pl.

Wyniki

Śledź US Jeździectwo
Śledź USA Eventing na Facebook oraz Instagram i US Jeździectwo na Facebook, Instagram, TIK Tokoraz Świergot. Użyj #USAWydarzenie.

USEF International High Performance Programs i USEF High Performance Pathway są hojnie wspierane przez Fundacja USETfilantropijny partner USEF. Wsparcie programu High Performance jest również zapewniane przez sponsorów i członków USOPC i USEF.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *