Dobre rzucanie zaczyna się od stabilnej podstawy

Legendarny profesjonalista basowy, Gary Klein, powiedział mi kiedyś, że ryby są zwykle dużo głupsze niż wędkarz po drugiej stronie dalekich rzutów. Jest to bez wątpienia prawdą, niezależnie od tego, czy kręcisz zestawem typu drop-shot z łodzi basowej, czy kopytem streamera z przodu łodzi.

Ale wielu wędkarzy nie rozumie, że dobre łowienie (i dobre rzuty) są dosłownie zbudowane na solidnych podstawach. Buty, które nosisz na łodzi, mogą mieć ogromne znaczenie, nie tylko pod względem wydajności, ale także pod względem bezpieczeństwa.

Spędziwszy lata w różnych butach na wielu łodziach, zdałem sobie sprawę, że są pewne rzeczy, których wędkarz zdecydowanie chce uniknąć.

Na początek, jeśli nosisz buty z czarną podeszwą na większości łodzi rybackich (zwłaszcza tych z ładnymi, czystymi białymi pokładami), narażasz się na poważne ryzyko ściągnięcia gniewu kapitana. Nie noś butów, które będą oznaczać pokład łodzi. Zdrowy rozsądek powie ci, co działa, a co nie na pierwszy rzut oka. Chcesz butów, które mają ładny wzór bieżnika, który jest przeznaczony do pokładów łodzi, takich jak te na zdjęciu.

Jeśli jesteś wędkarzem muchowym, nie chcesz butów pokładowych ze sznurowadłami. Luźne zwoje linki muchowej wpadną w sznurówki podczas zarzucania. Innymi słowy, w momencie, gdy łowisz rybę, nie chcesz zaplątać się w sznurowadła.

Jeśli planujesz łowić w bardzo ciepłe dni, nie chcesz butów, które są zbyt ciężkie lub wykonane ze skóry. Najlepsze buty do łodzi, jakie znalazłam, są wykonane z lekkich, elastycznych, szybkoschnących materiałów, które również blokują słońce.

Niektóre z największych błędów związanych z poparzeniami słonecznymi, jakie popełniłem, dotyczyły noszenia klapek na pokładzie łodzi. Albo te gumowe klapki z dziurami. Świetnie sprawdzają się, jeśli chodzi o twardą stopę na śliskim pokładzie, ale jest coś szczególnie krępującego w kropkach po oparzeniach słonecznych na czubkach stóp.

Chodzi o to, że nie musisz wydawać ręki i nogi na dobre buty pokładowe. A czasami najlepsze buty żeglarskie wcale nie są tak naprawdę zaprojektowane jako buty żeglarskie. Para starych butów Chuck Taylor podróżowała ze mną blisko i daleko, a ja zawsze czułem się mocno osadzony na pokładach łodzi, na których pływam.


Może ci się spodobać również

Kirka Deetera

Kirka Deetera

Kirk Deeter jest redaktorem naczelnym Field & Stream i jest współautorem The Little Red Book of Fly Fishing wraz z nieżyjącym już Charliem Meyersem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *