Dobre lokalne miejsca do wędkowania

Możesz być zaskoczony, gdy odkryjesz, że niektóre dobre lokalne łowiska mogą być bliżej niż myślisz.

Kiedy ostatnio otworzyłeś mapę drogową? Prawdopodobnie w pobliżu znajdują się niebieskie obszary, których nie zbadałeś. A może wypróbowałeś naszą mapę ryb i łodzi Nie tylko pomoże Ci ona zlokalizować zbiorniki wodne, ale także znaleźć interesujące miejsca, takie jak rampy dla łodzi, mariny i sklepy z przynętami. Następnym razem, gdy wrócisz z pracy lub sklepu, miej oczy otwarte na łowiska. Założę się, że na rzece, którą przeoczyłeś, jest staw lub punkt dostępu.

Kiedy znajdziesz nowe lokalne miejsce, gdzie i jak zaczniesz łowić ryby?

Jesienią generalnie lubię zaczynać płytko i powoli pracować głębiej. Ryby są nadal aktywne wzdłuż cieplejszych linii brzegowych i mogą podążać za przynętami, takimi jak rippery, daleko do potoków. Zacznij od dowolnej widocznej struktury, takiej jak dok lub zwalone drzewo, aby sprawdzić, czy możesz toczyć piłkę.

Ponieważ jest to nowa woda, mogę postępować ostrożnie i bez chwastów prezentować miękkie tworzywa sztuczne, dopóki nie opanuję różnych przeszkód, które mogą czaić się poniżej. Przynęta taka jak spinnerbait to również świetna przynęta do zakrywania wody i lokalizowania aktywnych ryb bez zaczepiania zarośli i roślin.

Dodatkowo zacznij myśleć o wolniejszej prezentacji. W cieplejszej wodzie bas będzie aktywnie podrywał gumowego robaka, który leży nieruchomo na dnie. Im zimniej, tym bardziej trzeba stanąć przed nosem ryby i zmusić ją do podjęcia decyzji.

W wielu obszarach presja wędkarska spada często. Wędkarze przy dobrej pogodzie, którzy woleliby nawet nie zakładać płaszcza, tracą świetną akcję. Zwróć uwagę na warunki pogodowe, ponieważ o tej porze roku branie może być bardzo trafione. Wolę trochę wiatru i chmur od spokojnych warunków i jasnego, niebieskiego nieba. Wydaje się, że wiatr utrzymuje aktywność ryb.

I chociaż jest późna pora roku, przed wypróbowaniem nowego lokalnego łowiska upewnij się, że Twoja licencja wędkarska jest aktualna.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *