Dlaczego wędkowanie jest lepsze niż pudełko czekoladek

Być może pamiętasz następujący słynny cytat z filmu Forrest Gump:

Moja mama zawsze mówiła: „Życie było jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co dostaniesz.

Wędkowanie może być podobnym doświadczeniem. Nigdy nie wiesz, co złapiesz, gdy jesteś na wodzie, a oczekiwanie, które towarzyszy sportowi, jest jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy w tym sporcie.

Co by było, gdyby poproszono Cię o wybranie między pudełkiem darmowych czekoladek a godziną wędkowania? Które byś wybrał? Jestem prawie pewien, że znam odpowiedź, jeśli czytasz ten post, ale na wszelki wypadek, oto kilka powodów, dla których łowienie ryb jest lepsze niż pudełko czekoladek:

Wędkarstwo to aktywność fizyczna, która może być świetnym dodatkiem do zdrowego stylu życia. Sporty takie jak wędkarstwo i pływanie łódką zachęcają do używania rąk do rzutów, a nóg do chodzenia z jednego miejsca na drugie lub do utrzymywania się na pokładzie łodzi.

Wędkarstwo wykorzystuje moc mózgu. Kiedy zaczynasz łowić ryby, wykorzystujesz moc mózgu do badania takich rzeczy, jak pływy, pogoda, warunki wodne i obszary struktury. Za każdym razem, gdy wybierasz się na ryby, możesz nauczyć się czegoś nowego.

Łowienie ryb może dać ci przypływ szczęścia, który jest znacznie bardziej zrównoważony niż gorączka cukru. Kiedy łapiesz dużą rybę, przez wiele dni jesteś w „chmurce dziewiątej” i uśmiechasz się od ucha do ucha za każdym razem, gdy myślisz o dobrych wspomnieniach z wędkowania.

Uczucia spełnienia płynące z uczenia się nowych umiejętności wędkarskich są słodsze. Pomyśl o tym, jak dobrze jest opanować nową umiejętność. Kiedy nauczysz się rzucać siatką lub zawiązać nowy węzeł wędkarski, poczujesz słodkie uczucie spełnienia i sukcesu.

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego wędkowanie może być lepsze niż pudełko czekoladek, dowiedz się, jak łowić ryby, klikając na strony „Jak łowić” w sekcji Fishopedia. Znajdziesz wiele wskazówek wędkarskich online, które obejmują takie tematy, jak kiedy łowić, jak rzucać, jak ustawić hamulec i nie tylko!


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *