Dlaczego warto zaangażować się w zarządzanie rybołówstwem i ekologię

Zarządzanie rybołówstwem i ekologia wymaga zespołowego podejścia wielu różnych graczy. Jasne, możesz zgromadzić dużo ryb w jeziorze, rzece, strumieniu lub oceanie, ale co zrobić, gdy wszystkie zostaną złowione? Zarządzanie rybołówstwem jest ważne na dłuższą metę i nie ma ważniejszego czasu na ochronę zasobów rybnych niż teraz.

Program odbudowy ryb sportowych

Dziesięć procent środków pochodzących ze sprzedaży wybranego sprzętu oraz podatków od paliwa do motorówek przeznacza się na zarządzanie rybołówstwem, zarybianie oraz poprawę jakości wody i siedlisk. Zakupy, których dokonujesz, wracają do naszych ryb i działów wodnych. Przeczytaj więcej o korzyściach programu odbudowy ryb sportowych.

Złap i wypuść w połączeniu z funkcją Spakuj to, w co się spakujesz

Każdy z nas może mieć pozytywny wpływ na zarządzanie rybołówstwem i ekologię wypuszczając ryby. Wyrzucanie śmieci bez względu na to, czy są nasze, czy nie, też jest zawsze dobre. Każdy najmniejszy element pomaga w utrzymaniu zdrowych zasobów ryb i środowiska.

Zarządzanie rybołówstwem

Ochrona ryb dla okonia pręgowanego na wschodnim wybrzeżu obejmuje prace między NOAA, Departamentem Rybołówstwa Morskiego i każdym z poszczególnych stanów. Te trzy grupy konsultują się ze sobą i rozważają dzienne limity rekreacyjne, limity długości, limity slotów i czy będzie łowisko komercyjne. Dojście do regulacji, która działa dla wszystkich, to dość żonglerka, ale te grupy pilnie pracują, aby wywrzeć pozytywny wpływ.

Ochrona zasobów rybnych

Podczas gdy Federacja Łososia Downeast w Maine podnosi się dziki łosoś atlantycki pracują nad czymś więcej niż tylko zarybieniem. Obecnie grupa współpracuje z FERC w zakresie zmiany licencji tamy. Częścią zrównoważonego zarządzania rybołówstwem jest otwieranie zamkniętych dróg wodnych, aby umożliwić przepływ ryb na tarliska. Zyska na tym łosoś atlantycki, ale także ryby pastewne i łowne, takie jak menhaden, pstrąg potokowy i paropodobne.

W dzisiejszych czasach ważne jest, abyśmy współpracowali i odgrywali aktywną rolę w zarządzaniu rybołówstwem i ekologią. Jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. Na przykład możesz sprawdzić te wspaniałe wskazówki dotyczące łapania i wypuszczania, aby
zaangażuj się, bo nikt nie czerpie więcej korzyści niż my!

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *