Dlaczego tak ważne jest sprawdzanie na łodzi tej zimy

Ostatnie burze w północnej części kraju przyniosły deszcz, wiatr, lód i śnieg. Żeby dać wam wyobrażenie o tym, jak naprawdę było źle, w moim rodzinnym mieście mieliśmy 42 cale śniegu w ciągu jednego tygodnia, wiatry 60 mil na godzinę z porywami do 80 mil na godzinę, a potem deszcz. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, gdy burza ucichła, było NIE chwycenie łopaty. Zamiast tego sprawdzam swoją łódź. Odśnieżanie może poczekać…

Śnieżne liście-lód...co za-bałagan-169x300.jpg

Chociaż na liście jest wiele pozycji, oto kilka ważnych wskazówek do sprawdzenia:

  1. Sprawdź swoje stoiska. Jeśli Twoja łódź jest na stojakach, z pewnością chcesz się upewnić, że silne wiatry nie spowodowały przesunięcia łodzi. Ostatnią rzeczą, jakiej będziesz potrzebować, jest zobaczenie swojej łodzi na ziemi na wiosnę.

  2. Plandeki. To jest powód, dla którego pakowanie w folię termokurczliwą łodzi jesienią to świetny pomysł. Plandeki działają dobrze, ale jeśli się poluzują, wtedy liście, śnieg i lód mogą wypełnić kokpit i uniemożliwić prawidłowe odprowadzanie deszczu lub topnienie śniegu i lodu. Jeśli twoja plandeka zerwała się na silnym wietrze, wyczyść kokpit i ponownie załóż plandekę.

  3. Drenaż. Sople w dziobkach odpływowych oznaczają, że woda nie może uciec. Woda gromadzi się na rufie, a w przypadku ulewnego deszczu zęza może się wypełnić i zamarznąć, powodując w ten sposób uszkodzenia konstrukcji.

  4. Ciśnienie w oponach. Większość żeglarzy umieszcza osie przyczepy na blokach, gdy przechowują je na zimę. Jeśli tego nie zrobiłeś, sprawdź ciśnienie w oponach. Zimna pogoda może zmniejszyć ciśnienie, powodując pęknięcie uszczelnienia. Kiedy podłączysz łódź do jazdy, zdmuchniesz oponę.

  5. Światła przyczepy. Zespoły oświetlenia przyczepy bardzo łatwo korodują, więc upewnij się, że 4-kierunkowy koniec nie leży w zaspie śniegu. Jeśli tak, wyczyść go szczotką drucianą, spryskaj hydrofobowym smarem i przykryj torebką z zamkiem błyskawicznym. Światła powinny być sprawne, gdy podłączysz je na wiosnę.

  6. Rolki i prycze. Jeśli wsporniki rolek i leżanek są otoczone śniegiem i lodem, łatwiej rdzewieją. Rozłóż wokół nich, aby pozostały suche, a rolki rzadziej się zakleszczają, a wsporniki koi nie będą wymagały tak częstej wymiany.

  7. Łodzie w wodzie powinny mieć wokół siebie aerator. Aerator utrzymuje wodę w ruchu, co oznacza, że ​​wokół kadłuba nie tworzy się lód. Prawdopodobnie wiesz, że słodka woda zamarza w temperaturze 32 stopni Fahrenheita, ale pamiętaj tylko, że woda słona zamarza w temperaturze 28 stopni Fahrenheita. Gruby lód może pęknąć kadłub, więc utrzymuj ruch wody, aby zapobiec uszkodzeniu kadłuba.

  8. Sprawdź swoje pompy zęzowe. Jeśli łódź znajduje się na wodzie, a zęza zamarza lub przestaje działać, może zatonąć. Podczas zimnej pogody ładuj akumulatory, aby zęza była sprawna.

Nie zdziw się-jeśli-te-lampy-naczepy-nie-pracuj-na-wiosna.-169x300.jpg


Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *