Dlaczego Leaf Peep, skoro można uzyskać pełny widok?

Czasami wspaniale jest robić rzeczy z bliska i osobiście, a wędrówki górskimi szlakami to świetny sposób, aby zobaczyć zmieniające się jesienne liście. Ale czasami bliska perspektywa oznacza, że ​​tracimy wzrok, jakby tracimy „las między drzewami” (przepraszam, nie mogłem się powstrzymać). Cofnięcie się o kilka kroków daje szerszą perspektywę, a spojrzenie na pomarańcze i czerwienie klonów, żółcie białej brzozy i brązy dębów najlepiej oglądać z łodzi.

Oto kilka wspaniałych miejsc, w których można podziwiać piękne jesienne liście nad wodą:

Port w Barze, Maine
Nadmorskie miasteczko Bar Harbor jest niezwykle malownicze, ze skalistym wybrzeżem i uroczym portem. W oddali znajduje się Park Narodowy Acadia, a kiedy listowie jest szczytowe (od końca września do połowy października), widok jest spektakularny. Większość ryb łownych migrowała, więc usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj wspaniały widok z własnej łodzi. Nie martw się, jeśli twój jest w suchym doku; istnieje wiele operacji oferujących zorganizowane rejsy, czartery lub wynajem. A jeśli lubisz jeść homara z Maine, pokochasz Bar Harbor; podobnie jak w przypadku wielu nadmorskich społeczności, połów dnia jest właśnie taki.

Więcej informacji: Maine.gov

Elk Lake, Torch Lake i Rapid River, niedaleko Traverse City, Michigan
Na wschód od Traverse City znajdują się dwa popularne jeziora w pobliżu uroczego miasteczka Traverse City: ElkLake i TorchLake. Istnieje wiele domków rozsianych po brzegach i wyróżniających się kolorach. W pobliżu znajduje się także mała rzeka RapidRiver, w której jako chłopiec obozował Ernest Hemingway. Jeśli jesteś żądny przygód, przekonasz się, że istnieje 14 jezior połączonych rzekami, które są znane jako Łańcuch Jezior Ełckich. A to oznacza, że ​​nie brakuje wody do eksploracji.

Więcej informacji: Traversecity.com

Obszary Portland i Columbia River, Oregon
Dwa dominujące obszary, w których można zobaczyć liście, znajdują się w obszarach Portland i Columbia River. Tutaj znajdziesz raj dla kajakarzy z drogami wodnymi i wąwozami spowitymi kolorowymi liśćmi. Dolina Willamette słynie z wyjątkowych lokalnych winnic, więc wpadnięcie do niej na kieliszek wina to zawsze dobry pomysł.

Więcej informacji: Liście Oregon

Columbia i Snake Rivers podczas rejsu kołem łopatkowym, północno-zachodni Pacyfik
Oto coś trochę innego: rejs statkiem wiosłowym po rzekach Columbia i SnakeRivers, który zatrzymuje się w winiarniach, muzeach i parkach narodowych. Queen of the West oferuje ośmiodniowy rejs z kabinami, regionalnymi potrawami i winami oraz wspaniałymi widokami na kolory jesieni z górnego pokładu lub nawet z kabiny.

Jakie jest twoje ulubione miejsce do sprawdzania kolorowych liści?


Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *