Debata o Wielkiej Przynęcie Rybackiej: Część 1

Co jest lepsze: żywa przynęta czy sztuczna przynęta?

Wszystkie sztuczne przynęty wędkarskie (przynęty) dążą do naśladowania jakiejś formy żywej przynęty. Żywa przynęta jest tak skuteczna w łowieniu ryb, że jest zabroniona w większości turniejów i zakazana na wielu wodach. Pomimo swojej skuteczności przynęta na żywe ryby ma pewne ograniczenia.

Utrzymywanie żywej przynęty na ryby… Żywa

Przede wszystkim, aby osiągnąć maksymalny sukces, należy wziąć pod uwagę fakt, że żywą przynętę, no cóż, „żywą”. Na przykład błyszczki, shady lub inne ryby przynęty wymagają ciągłego dostarczania świeżej, chłodnej, natlenionej wody. W upalne popołudnie, nawet w izolowanym wiadrze minnow, przynęta szybko się stresuje bez przenośnego aeratora, lodu lub zmiany wody. Istnieją również optymalne sposoby na zacięcie żywej przynęty. Pomiędzy wycieczkami żywa przynęta, taka jak nocne pająki, wytrzyma dłużej, jeśli będzie chłodna. Jednak nie wszyscy małżonkowie są skłonni zrezygnować nawet z niewielkiej części lodówki.

Po drugie, bez zmiany techniki rzucania, rzuca się na żywą przynętę. Ponieważ jest bardziej miękka niż sztuczne przynęty, technika rzutu powinna być bardziej szeroka, a nie szybkim trzaskiem nadgarstka. Przynęty wędkarskie mogą być ponownie użyte do wielu rzutów i będą podróżować dalej, ale w przypadku żywej przynęty ten jeden rzut może być jedynym, którego potrzebujesz.

Żywa przynęta – wijąca się alternatywa

Wreszcie, chociaż jedynie ułatwia nieunikniony ekologiczny łańcuch pokarmowy, żywa przynęta nie zawsze jest przeznaczona dla osób o słabym sercu. Jeśli twoja mała córka chce po prostu bawić się w wiadrze minnow i robić z nich zwierzaki w domowym akwarium, niech tak będzie. To nie jest warte dramatu, a ty chcesz, żeby wróciła. Spróbuj łowić na żywą przynętę podczas innej wyprawy. I może mieć rację; niektóre żywe przynęty, takie jak robaki mączne lub pijawki, są trochę „obrzydliwe”.

Jeśli potrafisz przezwyciężyć te problemy, łowienie na żywą przynętę po prostu działa. Ale nie chcesz stać się „zależnym od przynęty”. W przyszłym tygodniu opowiem o tym, że przynęty wędkarskie są lepsze od żywych przynęt.

Używasz żywej przynęty? Koniecznie sprawdź przepisy w swoim stanie.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *