Czym właściwie jest łowienie pod lodem?

Ku uciesze wielu wędkarzy niedawna pogoda przyniosła śnieg i mrozy w północnej części naszego kraju. Od Portland w stanie Oregon do Portland w stanie Maine wędkarze podlodowi ostrzyli łopatki ślimaków, smarowali kołowrotki na wędziskach jigowych i na tip upach, a także wyruszali na ryby. Dla niektórych te wyprawy na ryby zatrzymywały się między świątecznymi imprezami.

Ale czekaj, czym właściwie jest łowienie pod lodem? Niewierzący uważają to za jedną wielką imprezę. Zawsze jest jedzenie i picie iw pewnym sensie mają rację. Wędkarstwo podlodowe to bardzo towarzyski sport.

Sednem jest wędkarstwo i podobnie jak inne rodzaje wędkarstwa, istnieją różne poziomy. Niektórzy wędkarze podlodowi są bractwem twardych rdzeni, które używają szerokiej gamy elektroniki do określania temperatury wody i struktury opadania, znajdowania ryb i łapania ich. Niektórzy używają żywej przynęty, takiej jak podbitki, podczas gdy inni wolą jigować na okonia, panfisha, pstrąga lub sandacza. Asortyment schronień rozciąga się od siedzenia na wiadrze po wylegiwanie się w wymyślnej szantie z kanapami, grzejnikami i pryczami. Telewizory z płaskim ekranem służą do oglądania meczu.

Jedzenie obejmuje zupę cebulową i gulasz z dziczyzny po świeżo smażone filety rybne. Wielu wędkarzy podlodowych, którzy założyli sobie dąs na brzuch, zakłada kilka Super Tac, aby zagrać w hokeja. Łyżwiarze figurowi kręcą się wokół, podczas gdy członkowie rodziny patrzą z gorącą czekoladą lub kawą w dłoni.

Wędkarstwo podlodowe to święto zimy. Czasami pogoda jest zimna, śnieżna lub wietrzna, ale czy nie jest to tylko zimowy odpowiednik letnich, gorących, suchych i bezwietrznych dni? Wiesz, o jakich mówię; to te, w których będziesz łowić mocno, a kiedy branie ustanie, wyskakujesz za burtę i idziesz popływać. Dla wielu ta pora roku oznacza po prostu jazdę na łyżwach zamiast pływania.

Łowienie pod lodem to świetna zabawa, a koleżeństwo jest zaraźliwe. Nie pukaj, dopóki nie spróbujesz. Już niedługo możesz śnić na jawie o zimnych dniach i zamarzniętych powierzchniach. A kiedy powiewa flaga lub ryba uderzy jigiem, przypomnisz sobie, dlaczego tu jesteś. Ryby, podobnie jak w innych porach roku, są piastą naszego koła, wszyscy o tym wiecie.

Upewnij się, że masz licencję i odpowiedni sprzęt ochronny, zanim trafisz na lód tej zimy.


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *