Czyim Zanderem jest Grander?

Wędkowanie z kajaka to świetna zabawa. Nawet jeśli ryby nie gryzą, nadal płyniesz kajakiem. Ta lekka jednostka pływająca zbliża się do wody, ale jest stabilna i niewidoczna. Niektóre modele są nawet wyposażone w funkcję steru i pedału, dzięki czemu możesz nadal rzucać.

Jeśli lubisz spływy kajakowe, łowienie zębami i samogłoski, koniecznie odwiedź IV Mistrzostwa Świata Hobie Fishing, które odbędą się w dniach 5-11 października. Pokonując zawody kwalifikacyjne, 48 wędkarzy z 20 krajów i 4 kontynentów zapewniło sobie miejsce do rywalizacji w tych zawodach.

Te mistrzostwa odbędą się na pozostałościach ogromnego obszaru torfowisk i mokradeł o nazwie „Vinkeveen Plassen”, który znajduje się 20 minut jazdy od Amsterdamu w Holandii. Na tym wyjątkowym łowisku znajduje się kompleks rowów po dawnej eksploatacji torfu, co daje wędkarzowi ochronę przed wiatrem.

Wędkarze będą próbowali złowić szczupaka (minimalna wielkość turniejowa 45 cm), okonia (minimum 22 cm) oraz brzmiącego jak dr Seuss sandacza, który wygląda jak sandacz olbrzymi (minimum 42 cm). W przypadku długości ryb nie myślę w systemie metrycznym, więc jest to odpowiednio 17,7 cala, 8,6 cala i 16,5 cala.

Wszyscy wędkarze będą łowić z identycznie uzbrojonych kajaków Hobie MirageDrive® Pro Angler 12. Korzystając z „oceny połowu-zdjęcia-wypuszczenia”, wędkarze w tym przypadku otrzymają „jednolite urządzenie pomiarowe” i sfotografują długość każdego złowionego gatunku.

Będę śledził to wydarzenie, aby zobaczyć najnowsze wędkarskie zestawy kajakowe i być może zdobyć kilka wskazówek dotyczących efektywnego wykorzystania przestrzeni. Poza tym naprawdę chcę usłyszeć wędkarzy wypowiadających słowo „sandacz”.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *