Czy Twoje koce dla koni są gotowe na zimę?

W całych Stanach Zjednoczonych jeźdźcy zaczynają budzić się z powodu szronu na przedniej szybie samochodu i zakrywania resztek letniej trawy. Na niektórych obszarach śnieg już pada. Czy Twój koń ma na sobie koce, aby zapewnić mu suchość i wygodę przez całą zimę? Czytaj dalej, aby uzyskać kilka wskazówek i wskazówek, jak sprawdzić, czy twoje koce dla koni są dobre na kolejną zimę, czy też nadszedł czas, aby kupić zastępcze koce zimowe dla koni.

Czy Twoje zimowe koce dla koni są czyste?

Ważne jest, aby rozpocząć rok z czystymi kocami. Idealnie byłoby, gdybyś wyczyścił koce dla koni przed przechowywaniem ich na lato. Dzieje się tak, ponieważ brud, obornik i mocz, które gromadzą się na końskim kocu podczas używania, powodują, że tkanina, szwy i wodoodporna powłoka z czasem ulegają degradacji. Ponadto każda wilgoć uwięziona w tym brudnym środowisku szybko zamieni się w pleśń. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest wyjęcie kocyków z letniego przechowywania i stwierdzenie, że są zbyt spleśniałe, aby można je było użyć na twoim koniu!

Jeśli nie byłeś w stanie ich wyczyścić przed zimą, nie jest za późno, aby je wyczyścić teraz. Profesjonalny środek do czyszczenia koców sprawi, że Twoje zimowe koce dla koni będą wyglądały jak nowe. W razie potrzeby większość usług czyszczenia koców może również ponownie impregnować koce.

Pamiętaj, że ta pora roku jest zwykle pracowitym okresem dla usług czyszczenia koców i może im zająć trochę czasu, zanim zwrócisz ci koce. Jeśli w pobliżu nie ma środków do czyszczenia koców, możesz nauczyć się, jak je czyścić? tutaj.

Czy Twoje koce dla koni są wodoodporne?

Ważne jest, aby przed pierwszymi deszczowymi dniami w roku upewnić się, że koce są wodoodporne. Jeśli twój koń utknie w deszczu lub śniegu w mokrym kocu, szybko stanie się zimny i nieszczęśliwy.

Łatwo sprawdzić, czy koce dla koni są wodoodporne lub przynajmniej wodoodporne. Zacznij od zawieszenia koca rozjazdowego na balustradzie lub słupku. Użyj gąbki, spryskiwacza lub węża, aby zwilżyć zewnętrzną część koca. Nie moczyć ich, ale spróbuj naśladować deszczowy dzień. Sprawdź spód koca po 15 do 30 minutach, aby ocenić, czy woda przesiąkła na drugą stronę. Niewielka ilość wilgoci lub wilgoci jest normalna. Jeśli drewno pod kocem jest mokre, oznacza to, że koc nie jest już wodoodporny.

Ocena zużycia i rozdarcia na zimowych kocach dla koni

Jesień to idealna pora roku, aby ocenić zużycie koców. Po wyjęciu ich z magazynu rozłóż je na podłodze i dokładnie przyjrzyj się, aby dostrzec ślady uszkodzeń. Myszy i ćmy są znane z tego, że włamują się do twoich pojemników do przechowywania i zjadają twoje koce. Szczególnie dokładnie sprawdź wyściółkę z owczej skóry, ponieważ myszy uważają, że ten materiał jest idealny do ich gniazd.

Poszukaj rozdarć w materiale zewnętrznej powłoki. Każde rozdarcie będzie wymagało profesjonalnego łatania, ponieważ integralność koca i jego zdolność do odpychania wody zostaną naruszone. Sprawdź dokładnie wszystkie szwy, ponieważ luźne lub rozdzielone szwy znacznie zmniejszą trwałość Twojego koca. Wszystkie twoje snapy powinny działać płynnie i wydajnie. Jeśli czują się zablokowani lub sztywni, mały WD-40 zaoszczędzi ci teraz wielu kłopotów w mroźny zimowy dzień.

Bardzo ważne jest, aby dokładnie przyjrzeć się paskom na nogi i ogon koca. Wszelkie paski, które są zużyte lub poluzowane, mogą pęknąć, gdy koń ma na sobie koc. Ta sytuacja może być bardzo niebezpieczna, ponieważ luźne paski mogą zaplątać się wokół nóg konia lub skłonić go do ucieczki i dalszego uszkodzenia koca lub zranienia się.

Na szczęście niektóre paski, takie jak sznurek na ogon, są łatwe do wymiany. Wystarczy odczepić oba końce paska na ogon z kółek typu D koca i zastąpić go nowym sznurkiem na ogon, jak ten. The Horseware Ireland Wipe Clean Przewód ogonowy jest szczególnie dobrym zamiennikiem, ponieważ elastyczny przewód pokryty PVC jest elastyczny i łatwy do czyszczenia.

Czy masz wszystkie koce, których potrzebujesz?

Uważnie oceń swoją kolekcję kocyków i staraj się myśleć z wyprzedzeniem. Czy strzyżesz konia tej zimy, czy zostawiasz go niestrzyżonego? Jeśli zamierzasz przypiąć konia, będziesz potrzebować lekkiego, średniego ciężaru, ciężkiego ciężaru i co najmniej jednego koca z szyją. Jeśli zostawiasz swojego konia odpiętego i wyrasta mu sierść jak włochaty mamut, prawdopodobnie będziesz potrzebować tylko prześcieradła lub lekkiego koca, gdy pada deszcz lub śnieg. Pamiętaj, że koce, których będziesz potrzebować, różnią się znacznie w zależności od konkretnego konia.

Kupowanie zimowych koców jesienią to sprytne posunięcie. Wiele sklepów z akcesoriami ma wyprzedaże przedsezonowe zeszłorocznych modeli. Jeśli poczekasz i odkryjesz, że naprawdę potrzebujesz kolejnego koca w środku zimy, zapasy mogą być niskie.

Polecamy zimowe koce dla koni:

SHIRES TEMPEST ORIGINAL LITE COMBO

shires tempest lekki zimowy koc dla koni

Shires Tempest Lite Combo to idealna opcja dla Twojego standardowego, lekkiego koca. W przypadku większości koni w większości obszarów Stanów Zjednoczonych najczęściej będziesz używać lekkiego koca, ponieważ można go nałożyć na inne koce, aby uzyskać dodatkowe ciepło. Tempest Lite sprosta temu zadaniu, ponieważ ma w pełni wyłożoną zewnętrzną powłokę ripstop o grubości 600 denierów z trwałym, wodoodpornym wykończeniem ShireTex. Regulowane paski na klatkę piersiową i pasy zapewniają swobodę w dostosowywaniu dopasowania. Dołączona szyja zapewnia dodatkową ochronę przed żywiołami i sprawia, że ​​jest to idealny element warstwowy dla innych cięższych koców, zwłaszcza jeśli nie mają własnych nasadek na szyję.

KOŃ IRLANDIA RAMBO SUPREME 1680D ROZKŁADNICA (200G ŚREDNIA)

średniej grubości zimowy koc dla koni

Jedna z najnowszych marek, które zaczęliśmy nosić, Horseware Ireland Rambo Turnout ma pewny krój szyi z zapięciem z przodu w kształcie litery V, aby zapewnić Twojemu koniowi optymalną swobodę ruchów podczas wypasu. Ten średniej wagi koc zawiera 200 gramów włókna termozgrzewalnego, które zapewnia Twojemu koniowi ciepło w większość zimowych nocy. Jeśli twój koń lubi bawić się szorstko na pastwisku, zewnętrzna powłoka 1680 denierów będzie stanowić dla twojego konia trudne wyzwanie. Nabłyszczająca, antystatyczna i antybakteryjna wyściółka to wisienka na torcie.

KOŃ IRLANDIA AMIGO® BRAVO 12 PLUS (400G CIĘŻKI)

koc przyjaciela konia

Mieszkasz w rejonie świata, gdzie zimy są długie i brutalnie mroźne? Jeśli brzmi to jak twoje rodzinne miasto, potrzebujesz Amigo Bravo 12 Plus. Ten ciężki koc jest wypełniony 400 gramami włókna, które zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić Twojemu koniowi ciepło nawet w najzimniejszą noc. Łuki na nogawkach zapewniają swobodę ruchów, jednocześnie pozwalając dywanowi pozostać bezpiecznie pod brzuchem, zapewniając dodatkową osłonę. Odblaskowe paski zwiększają widoczność, dzięki czemu z łatwością dostrzeżesz swojego konia w ciemną noc.

Kliknij tutaj, aby kupić naszą kolekcję zimowych kocyków.

Komentarze zostaną zatwierdzone przed wyświetleniem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *