Czy kiedykolwiek znalazłeś to w spodniach wędkarskich?

Czy zauważyłeś, że spodnie wędkarskie potrafią zbierać najdziwniejsze rzeczy? W upalne letnie miesiące nie będziesz chciał nosić ciężkich woderów, ale powinieneś nosić lekkie nylonowe spodnie wędkarskie, które zapewnią Ci chłód, jednocześnie chroniąc nogi przed promieniami UV. Jedynym haczykiem jest to, że fałdy i mankiety nylonowych spodni wędkarskich mają zwyczaj zbierania najciekawszych rzeczy.

4 rzeczy przypadkowo złapane podczas wędkowania muchowego

Muszle

Jeśli wybierasz się na muchowe łowienie troci na snook lub troci z plaży na Florydzie podczas stałego przypływu, prawdopodobnie poczujesz, że spodnie stają się cięższe w miarę upływu dnia. Po dokładniejszym zbadaniu możesz znaleźć różne muszle i piasek obciążający spód twoich spodni. Małże, sercówki i muszle uwielbiają zbierać się w mankietach spodni!

Kraby Skrzypek

Ponieważ kraby skrzypkowe żyją na plażach i błotnistych równinach, jest całkowicie możliwe, że ten półwodny gatunek może tymczasowo zamieszkać w mankietach lub fałdach twoich muchowych spodni. Krab skrzypek wymaga jednak pewnej ilości słonej wody, aby się rozwijać, więc nie zauważysz tego skorupiaka, jeśli łowisz na muchę w słodkowodnym strumieniu lub rzece. Możesz również zainteresować się tym, że kraby skrzypkowe zazwyczaj nie łamią skóry, jeśli cię uszczypną.

jętki

Te owady wodne występują na całym świecie (z wyjątkiem Antarktydy) w siedliskach ryb słodkowodnych; dlatego jest zrozumiałe, że jeśli wybierzesz się na muchowe łowienie pstrągów w rzece lub strumieniu, możesz znaleźć jętkę lub nimfę jętki w swoich spodniach muchowych. Istnieją nawet wzory much, które można zawiązać lub kupić, które naśladują wygląd tych owadów. Dobrą wiadomością jest to, że jętki nie gryzą ani nie żądlą. Obecność jętek jest w rzeczywistości wskaźnikiem zdrowego środowiska wodnego.

Strzeble

Podczas gdy płotki i inne przynęty zazwyczaj odpływają od ciebie podczas brodzenia, szczególnie jeśli poruszasz się wzdłuż linii brzegowej, możesz znaleźć jedną lub dwie małe przynęty utknięte w fałdach lub mankietach spodni, jeśli stoisz nieruchomo przez jakiś czas czasu. W tym momencie mam nadzieję, że rozumiesz, że rozwinięcie mankietów spodni przed brodzeniem może być dobrym pomysłem.

Jeśli regularnie łowisz ryby na muchę, prawdopodobnie miałeś podobne doświadczenia ze znajdowaniem dziwnych przedmiotów na zewnątrz w lub na spodniach wędkarskich lub woderowych. Skomentuj ten post i podziel się swoimi zabawnymi historiami wędkarskimi. Jeśli jesteś nowy w wędkarstwie muchowym, dowiedz się więcej o najlepszej odzieży i sprzęcie do wędkarstwa muchowego na rodzaj wyprawy, którą planujesz odbyć.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *