Czas uderzyć w Flats

Podobnie jak w przypadku wielu wędkarstwa, istnieją różne szkoły myślenia o mieszkaniach wędkarskich. Mieszkania to długie odcinki obszarów, na których znajduje się płytka woda. Niektóre są piaszczyste, inne brukowane, a kiedy przypływ jest właściwy, ryby podpływają do nich, aby się pożywić. Nie każdy lubi łowić na płaskich wodach, niektórzy ludzie lubią pracować na głębszych wodach i strukturach, ale jeśli lubisz rzucać na ryby, możesz zobaczyć, to może być coś do rozważenia. Lubię łowić w obie strony, ale jest coś w rzucaniu na rybę w chudej wodzie, co sprawia, że ​​krew się we mnie gotuje.

Ilość wody pokrywającej mieszkanie zależy od tego, jak daleko jesteś od równika. Na Florydzie podczas każdego przypływu porusza się tylko kilka stóp wody, podczas gdy w domu w Massachusetts zobaczymy fluktuację o 12 stóp. Księżyc jest ważny, a podczas pełni i nowiu więcej wody przemieszcza się do mieszkania z powodu zwiększonego przyciągania grawitacyjnego… i więcej odpływa. Czasami więcej ryb przesunie się na płaską powierzchnię, innym razem więcej z nich przesunie się z równiny. Ale kiedy je znajdziesz, gra się toczy.

Uwielbiam patrzeć, jak nurt tańczy na krawędziach, plątaninie namorzynów, ławicach ostryg i mieliznach. Na niektórych obszarach przynęty przepływają do tych wód, a drapieżniki podążają za nimi. W innych obszarach przynęta po prostu wychodzi się bawić. Kiedy znajduję garść krewetek, krabów lub przynęt, a następnie drapieżniki, takie jak tarpony, kości, okoń pręgowany lub błękitnopłetwy, jestem nie do uwierzenia.

Prezentacja przynęty z miękkiego plastiku lub muchy musi być delikatna. Płaskie ryby są notorycznie przerażające, a ikona powoduje, że ścigają się w poszukiwaniu schronienia. Znajdź rybę, zobacz, dokąd zmierza, i rzuć przynętę trochę przed nią lub nieco dalej. Gdy zaczniesz ściągać przynętę, powinna ona znajdować się przed nim. Najlepiej sprawdzają się przezroczyste przypony mono lub fluorowęglowe, a gdy ryba się odwróci, przygotuj się.

Dla mnie jest to intensywna część łowienia na płaskiej powierzchni. Kiedy ryba tropi przynętę, jestem na skraju siedzenia. W wielki dzień podniesie się i zaczerpnie powietrza. W frustrujący dzień odrzuci go i odpłynie. Odkryłem, że jeśli ryba podąża za przynętą, ale nie łapie przynęty, coś jest trochę nie tak. Może moja przynęta jest trochę za duża, może trochę za długa, a może trochę za krzykliwa. Kilka poprawek tu i tam robi różnicę i jest w dużej mierze tym, co oddziela łowienie od łowienia. Duże ryby są ładne, ale nawet małe ryby są zabawne.

Wędkarstwo widokowe polega na tym, że możesz zobaczyć, co złapiesz, i złapać to, co widzisz. Spróbuj. To jest podmuch.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing fundacji Recreational Boating and Fishing Foundation. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *