Czas na spinning

Kiedy temperatura zaczyna spadać, a liście zmieniają kolor, zaczynam ponownie rzucać starą spinnerbait. Ta przewodowa przynęta działa świetnie przez cały rok, ale wiosną i jesienią naprawdę ćwiczą, rysując reakcje. Bassmaster Elite Pro, Grega Hackneya powiedział: „Przez długi czas nie wiedziałem, że istnieje inna przynęta”.

Spinnerbait składa się z dwóch elementów. Górna „błystka” składa się z 1 do 3 blaszek o różnych kształtach i kolorach, w zależności od warunków połowu i pożądanego chybotania lub błysku.

Dolna „przynęta” to obciążona głowa i haczyk, wyposażone w gumową spódnicę, która pulsuje podczas zwijania. Spódnice mogą nie przetrwać sezonu, ale przynęta może być równie afektywna, gdy jest zakończona grubym ogonem lub miękką plastikową przynętą w kształcie rybki. Aby zapobiec toczeniu się przynęty dzięki nowej funkcji, wystarczy zahaczyć końcówkę.

Na spinnerbaity zazwyczaj pracuje się ze stałym zwijaniem. Eksperymentuj z prędkością. Czasami ryby reagują na „płonące” zwijanie; innym razem tempo jest wystarczająco szybkie, aby ostrze wibrowało. Czytałem też o wędkarzach, którzy odnosili sukcesy w powolnym skakaniu po dnie. Chociaż świetnie nadaje się do łowienia basów, samogłów i szczupaków, Robert Montgomery, autor nowej książki „Dlaczego łowimy” złowił nawet 17-funtowego suma na spinnerbait.

Kolejną zaletą błystki obrotowej jest to, że generalnie z jednym haczykiem skierowanym do góry, bardzo wybaczają zaczepy. Przez większość czasu po prostu odbijają się od skał i kłód, a nawet mogą poruszać się po roślinności wodnej, co zredukuje wobler do narzędzia do zbierania chwastów.

Jeśli usłyszysz, jak przechodzę tej jesieni, oznacza to, że nie noszę ostrog. To tylko kilka spinnerbaitów w moich kieszeniach cargo.


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *