Ćwicz najlepsze praktyki w zakresie łowienia i wypuszczania ryb

Z perspektywy czasu jest to zawsze 20-20 i tak mówiło wiele szczurów plażowych w latach 80-tych. Ich lata czterdzieste, pięćdziesiąte i sześćdziesiąte były takie, że jeśli nie złowiłeś dużo dużych ryb podczas łowienia z brzegu, to byłeś okropnym rybakiem. W tamtych czasach było dużo striptizerek, a duże były normą. Niektóre trofea były montowane, a inne dzielone z rodziną i przyjaciółmi. Wokół było tyle ryb, że nikt nie był w stanie przewidzieć upadku, ale tak się właśnie stało.

Wiele zdjęć z tamtych czasów, a także z wcześniejszych, przedstawia rybaków z długimi, w pełni załadowanymi podłużnicami. Wcale im nie żałuję, ale jakaś część mnie życzy sobie, żebym wtedy łowił ryby. Lubię też jeść ryby, ale prawdę mówiąc wolę czerwone mięso. Mój lekarz powiedział, że muszę odstawić steki, bo mam za wysoki cholesterol. I jak wielu Amerykanów jest to ryba. Kilka przemyśleń na temat najlepszych praktyk łowienia i udostępniania oraz tego, jak możemy łowić na wysokiej jakości ryby z okazjonalną rybą na obiad.

1. Wbrew temu, co niektórzy mogą powiedzieć, nie ma nic złego w trzymaniu ryb do jedzenia.

2. Utrzymanie równowagi w połowach w celu utrzymania oraz łowienia i wypuszczania ryb jest świetnym sposobem na utrzymanie zasobów rybnych.

3. Dobrą zasadą jest ograniczenie zabijania, nie zabijaj swojego limitu.

4. Chroń swój rozpłod. Wszyscy lubimy popisywać się okazowymi rybami, ale aparatami cyfrowymi możemy uchwycić ten moment, wypuszczając hodowcę na tarło kolejnego dnia.

5. Zbiorowe podejście ma większy wpływ. Włączenie znajomych do najlepszych praktyk dotyczących zachowania/łapania i wydawania ma większy wpływ, niż jeśli jesteś jedynym, który stosuje tę metodę.

6. Samo wypuszczenie ryby nie wystarczy. Niektóre ryby, takie jak tuńczyk, bonito i fałszywa albakora, należy zacząć od skoku (lub wrzucić głową do wody). Inne, takie jak pstrąg czy bas, trzeba wskrzesić. Użyj właściwej metody dla swojej konkretnej ryby.

7. Narzędzia handlu są ważne. Bogagrips to najlepsza metoda na ryby zębate, podczas gdy sieci z miękkimi, gumowanymi koszami są preferowane dla ryb z powłokami ochronnymi, takich jak pstrąg.

8. Czysta woda i zdrowe środowisko są niezbędne. Częścią tego procesu jest zbieranie śmieci, trzymanie gazu i oleju z łodzi z dala od wody, używanie przyjaznej dla środowiska farby spodniej oraz zbieranie zużytych miękkich tworzyw sztucznych. Sprzątanie strumienia lub plaży jest niesamowite, a program Sport Fish Restoration działa.

Trzymanie ryb do jedzenia jest fajne. Ćwiczenie łapania i wypuszczania jest niezbędne.


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *