Co znajduje się w zestawie bezpieczeństwa Twojej łodzi? Wskazówki, dzięki którym uzyskasz to, czego potrzebujesz

Przebywanie na łodzi może być relaksem, zabawą, a nawet dreszczykiem emocji, ale woda zasługuje na ogromny szacunek. Poręczny zestaw wyposażenia bezpieczeństwa łodzi wraz z potwierdzeniem listy kontrolnej bezpieczeństwa łodzi może pomóc upewnić się, że nie odczuwasz niewłaściwego rodzaju emocji.

Zestawy bezpieczeństwa łodzi różnią się w zależności od wielkości jednostki pływającej i wielkości akwenu. Jeśli dopiero uczysz się pływać łodzią, upewnij się, że znasz wymagania dotyczące wyposażenia łodzi w każdym stanie. Na przykład w Pensylwanii nawet łodzie bez napędu, takie jak kajaki i kajaki, muszą być wyposażone w urządzenie wytwarzające hałas. Na dnie torby fotograficznej zawsze mam gwizdek.

To prowadzi do kolejnego dobrego punktu. Niezbędną częścią dobrego zestawu bezpieczeństwa łodzi jest wiedza, gdzie można go natychmiast znaleźć. W porządku, jeśli musisz przez kilka minut przekopywać się wokół skrzynki wędkarskiej, aby znaleźć odpowiednią przynętę wędkarską, ale w nagłych wypadkach musisz wiedzieć, gdzie znajduje się zestaw wyposażenia bezpieczeństwa łodzi.

Im większy akwen i klasa łodzi, tym większa zawartość wyposażenia ochronnego łodzi. Pokonywanie większych odległości może oznaczać dłuższy czas na przybycie pomocy. Oprócz gwizdka lub podobnego urządzenia generującego hałas, lista standardowego wyposażenia bezpieczeństwa łodzi zawierałaby kamizelki ratunkowe, światła nawigacyjne, a w przypadku statków z napędem – gaśnicę. Debbie Hanson, blogerka TakeMeFishing™, właśnie zamówiła mały, wodoodporny zestaw bezpieczeństwa do swojej nowej łodzi, który zawiera elementy przygotowawcze, takie jak latarka, dodatkowe baterie, apteczka, dodatkowa lina, narzędzie wielofunkcyjne i nóż. Większy sprzęt bezpieczeństwa łodzi może zawierać części zamienne do silnika, zestaw narzędzi, pistolet na flary i awaryjne koce termiczne.

Wybierając się na wycieczkę łodzią, poinformuj kogoś o swoich planach. Paul Murray, wolontariusz ze straży pożarnej Parker w stanie Pensylwania, wykonuje telefony, aby ratować żeglarzy na rzece Allegheny i okolicznych jeziorach. „Jeśli nie wrócisz na start i rodzina zadzwoni pod 911, musimy cię znaleźć. Nie możemy cię znaleźć, jeśli cię nie widzimy. Latarki i/lub flary są bardzo skuteczne w znajdowaniu ludzi”. Co jeszcze masz w swoim zestawie bezpieczeństwa łodzi?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *