Co trzeba

Uwielbiam zabierać córkę na ryby. Ale ona lubi chodzić tylko… czasami.

Ma zarówno kołowrotki spinningowe, jak i spinningowe, którymi potrafi dokładnie rzucać. Już teraz jest pewna lądowania i obsługi kilku gatunków ryb. I uwielbia być blisko wody. Ale wędkarstwo to nie jej bajka. Już.

Kiedy więc zdecyduje się pójść z nami na ryby, robię, co w mojej mocy, aby była to dla niej dobra zabawa:

Jeśli chce bawić się przynętą… Dobra.

Jeśli chce tylko rzucać różowymi przynętami… Damy radę.

Jeśli chce wypuścić każdą rybę… Youbetcha.

Innym sposobem na zainteresowanie jej jest zaangażowanie jej w proces podejmowania decyzji dotyczących przynęty. Moja córka uwielbia dodatki. Czasami jest to wybór odpowiedniego naszyjnika na okazję. Innym razem jest to wybór skarpetek, które do siebie nie pasują. Robimy to również z jej przynętami wędkarskimi.

Różne miękkie przynęty przechylają przynętę obrotową. Jeśli spódniczka odpadnie, gołe błystki mogą ponownie ożyć, gdy zostaną przechylone małym ogonkiem gruboziarnistym.

Wybór koloru koralików dla przyponów Carolina. Te popularne przypony basowe z dużymi otworami mają zgrubienie między ciężarkiem a krętlikiem.

Ostatnio w ICAST dowiedziałem się o SkinBait dla dodatkowej wszechstronności woblerów. Te wodoodporne naklejki wielokrotnego użytku mogą radykalnie zmienić wygląd tych starych, zapomnianych woblerów na dnie pudełka. Może to sprawia, że ​​przynęty lepiej pasują do paszy dla jeziora. A może po prostu ponownie wierząc w przynętę, rzucasz ją tylko trochę dłużej. Tak czy inaczej, moja córka może wybierać spośród projektów i samodzielnie naklejać naklejki. A ten jeden dodatkowy rzut może zadecydować o udanej wyprawie na ryby.

Wreszcie, jeśli moja córka PROSI o łowienie ryb lub pływanie łódką, rzucam wszystko i JEDZIEMY. Możemy nawet nie łowić. Naszą ostatnią wycieczką było łowienie raków i skakanie po skałach. I świetnie się bawiliśmy. Co trzeba.


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *