Co to jest licencja wędkarstwa sportowego?

Trwa debata na temat tego, czy wędkarstwo jest „sportem”. Jak mogą zaświadczyć tysiące wędkarzy biorących udział w turniejach basów, sumów i sandaczy oraz ich fanów, z pewnością może to być „konkurencja”. Ale „wędkarstwo sportowe” to każde wędkarstwo, które nie jest komercyjne. Jeśli nie sprzedajesz złowionych ryb, wystarczy mieć licencję na wędkarstwo sportowe.

Za każdym razem, gdy podróżuję do innego stanu, jedną z pierwszych rzeczy, które robię, jest odebranie kopii obowiązujących w tym stanie przepisów dotyczących wędkarstwa sportowego. Wyjaśni, jakie gatunki są dostępne, gdzie i kiedy można je złowić oraz jakie rozmiary i ilości można trzymać. Nie tylko przeglądaj tę publikację; przestudiuj to uważnie. Trzymaj jeden na łodzi lub pod siedzeniem ciężarówki. Niektóre informacje dotyczące zasad wędkarstwa sportowego mogą być skomplikowane. Dzięki zakupowi Twojej sportowej licencji wędkarskiej, nadal finansowane są pobieranie próbek i badania służące utrzymaniu zrównoważonego rybołówstwa dla każdego akwenu.

Wędkarze turniejowi Bassmaster Elite muszą zakupić poza stanową licencję wędkarstwa sportowego w każdym stanie, w którym rywalizują. Trasa turnieju 2019 została niedawno opublikowana, a wędkarze będą łowić w co najmniej 9 stanach, w tym w Kalifornii. Licencja wędkarstwa sportowego dla nierezydentów w Kalifornii wynosi około 130 USD. To może wydawać się dużo, ale jeśli weźmiesz pod uwagę całoroczną szansę na wylądowanie dwucyfrowego dużego gębacza lub nakrapianego basu, a także wiele innych możliwości, jakie to daje, brzmi to jak okazja!

Licencja wędkarska jest taka sama jak „licencja wędkarstwa sportowego”, o ile wędkujesz „tylko” dla rekreacji, relaksu lub dobrej zabawy. Licencje te można kupić jako „dożywotnie”, roczne lub tylko na kilka dni dla podróżnych i można je łatwo uzyskać w Internecie lub w większości sklepów z artykułami sportowymi. W ilu stanach łowiłeś w tym roku?

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *