co musisz wiedzieć, aby zapewnić sobie wspaniały dzień

 • W związku z trwającym sezonem 2022/23, Koń i pies jest tutaj z pomocnym przewodnikiem po sporcie polegającym na wyścigach punkt-punkt, który oferuje zabawny dzień na świeżym powietrzu, obserwując wysportowanych koni biorących udział w ekscytujących amatorskich wyścigach przez płoty. Jeśli planujesz wziąć udział po raz pierwszy, nasz przydatny przewodnik dla blefujących po tym sporcie pomoże ci zrozumieć, co się dzieje…

  Wyścigi punkt-punkt: co musisz wiedzieć

  Wyścigi punkt-punkt to wyścigi z przeszkodami dla amatorów. Dni wyścigów są prowadzone na poziomie lokalnym przez polowanie lub uznany klub, pod jurysdykcją Stowarzyszenia Właścicieli i Jeźdźców Point-to-Point oraz Stowarzyszenia Sekretarzy Point-to-Point. Sport jest nadzorowany przez The Jockey Club.  Sport polegający na wyścigach punkt-punkt lub wskazywaniu, jak jest również znany, sięga 1836 roku, kiedy myśliwi ścigali się z końmi od kościelnej wieży do wieży kościelnej — stąd nazwa „punkt do punktu”. Niezaprzeczalny związek między tymi dwoma sportami wiejskimi nadal istnieje od ponad 250 lat – wszyscy dżokeje muszą być członkami lub subskrybentami polowania.

  Niektóre punkt-do-punktu obejmują wyścigi płaskie dla kucyków, w których jeźdźcy w wieku od 9 do 15 lat mogą doświadczyć swoich pierwszych doświadczeń jako jeźdźcy wyścigowi. Te kucyki i ich młodzi jeźdźcy musieli udowodnić swoje kompetencje, zanim zostali dopuszczeni do wyścigu.

  Lokalne bezpośrednie spotkanie to niezmiennie ciekawy, towarzyski dzień. Oprócz emocji związanych z zaciekłymi wyścigami i możliwością zakładów bez podatku, większość spotkań ma stoiska handlowe, licencjonowany bar, napoje i paradę psów.

  Przewodnik po wyścigach punkt-punkt

  Większość wyścigów przebiega na dystansie trzech mil i wymaga pokonania co najmniej 18 płotów. Istnieje kilka dłuższych wyścigów do czterech mil i kilka wyścigów dwumilowych dla dziewcząt.

  Gonitwa członków łowieckich przeznaczona jest dla koni zakwalifikowanych do polowania lub polowań promujących spotkanie.

  Wyścig panieński jest otwarty dla każdego konia, który nigdy nie wygrał wyścigu na spotkaniu punkt-punkt lub żadnego wyścigu zgodnie z przepisami Jockey Club lub innego organu wyścigowego. Dziewiczy koń oznacza dziewicę w momencie startu.

  Wyścig pośredni jest otwarty dla każdego konia, który nie wygrał żadnego wyścigu płaskiego (innego niż wyścig płaski National Hunt) zgodnie z przepisami Jockey Club lub innego organu wyścigowego lub żadnego „męskiego”, „damskiego”, „mieszanego” otwartego lub Wyścig pośredni na spotkaniu punkt-punkt.

  W wyścigu zamkniętym biorą udział konie zakwalifikowane z polowania lub polowań promujących mityng i nie więcej niż 15 polowań faktycznie do niego przylegających. Jeśli przylega niewystarczająca liczba polowań, należy uwzględnić najbliższe sąsiednie polowania.

  Otwarty wyścig jest otwarty dla każdego konia i jest albo „męski” (dosiadany przez jeźdźców płci męskiej), „damski” (dosiadany przez jeźdźców płci żeńskiej) lub „mieszany” (dosiadany przez samca lub samicę) jeźdźcy), otwarte biegi z przeszkodami.

  Hunters’ Chase to wyścig z przeszkodami dostosowany do wieku, zgodnie z zasadami Jockey Club dotyczącymi wyścigów, ograniczonych do koni punkt-punkt i jeźdźców amatorów, które odbywają się zgodnie z przepisami.

  Sezon już trwa i potrwa do czerwca. Zobacz całość terminarz i dowiedz się, jak kupić bilety.

  Może Cię również zainteresować:

  Jeśli masz ochotę na trzepotanie na wyścigach konnych, ale nie wiesz, od czego zacząć, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest wypełniony najnowszymi wiadomościami i raportami, a także wywiadami, materiałami specjalnymi, nostalgią, poradami weterynaryjnymi i treningowymi. Znajdź sposób, w jaki możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszych serwis internetowy która przynosi najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *