Co musisz wiedzieć

Większość stanów ma wolne terminy połowów w różnych porach roku, aby zachęcić nowych wędkarzy do wyjścia i spróbowania łowienia, nawet jeśli nie kupili licencji wędkarskiej. I generalnie dzieci poniżej 16 roku życia mogą łowić bez licencji. Jednak Lone Star State oferuje teraz bezpłatne wędkowanie w parkach stanowych Teksasu dla wszystkich przez cały rok.

Według Departament Parków i Dzikiej Przyrody Teksasunie potrzebujesz licencji wędkarskiej w Teksasie, aby łowić ryby w parkach stanowych Teksasu, wystarczy opłata za wstęp do parku. Możesz brodzić w wodzie, rzucać z brzegu rzeki lub korzystać z pomostu na stawie. Oczywiście nadal obowiązują wszystkie inne przepisy wędkarskie, więc koniecznie przeczytaj.

Teksas to duży stan, więc jeśli interesuje Cię bezpłatne łowienie ryb w Teksasie, parki stanowe (70!) są pogrupowane według obszarów, takich jak East Texas, Gulf Coast lub w pobliżu dużych miast. To samo dotyczy obszary zarządzania dziką przyrodą co może oznaczać nieco mniejszą presję na wędkowanie, a także świetną okazję do obserwowania dzikiej przyrody, gdy masz linkę w wodzie. Jeśli nie zaplanowałeś i zapomniałeś sprzętu wędkarskiego, są nawet parki stanowe, które wypożyczą sprzęt wędkarski i podaj jakieś instrukcje.

Podczas łowienia w Teksasie pamiętaj, aby łowić karmazyny wzdłuż wybrzeża. Spróbuj również basu z Guadalupe, aby ukończyć swój czarny basowy „wielki szlem”. A może chcesz zaplątać się w monstrualny gar z aligatora. Istnieje wiele gatunków, na które można łowić podczas swobodnego łowienia w Teksasie.

Nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch, ale tutaj jedynym „połowem” (oprócz ryb) z bezpłatnym łowieniem w parkach stanowych Teksasu jest opłata za park. Jednak po uzależnieniu możesz po prostu chcieć zdobyć licencję wędkarską.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *