Clydesdale mania, relokacja czołowego ujeżdżenia i inne rzeczy, o których mówi świat koni

 • 1. Clydesdale mania

  Może minął tydzień, odkąd setki Clydesdale zjechały na Aberdeen, ale właściciele i widzowie wciąż są na szczycie po europejskim debiucie World Clydesdale Show. Od ujeżdżenia, przez młodych prezenterów, po zaprzęgi powożenia ośmiu koni i wszystko pomiędzy – organizatorzy okrzyknęli sukcesem pokaz, ogłaszając, że w 2027 roku może wrócić do Szkocji. Uderzająca dwuletnia klaczka Jima Greenhilla Tulloes Emily został koronowany na najwyższego mistrza świata i Koń i ogar Isla Miller, która znalazła się na krótkiej liście amatorskiej jeźdźca roku, zdobyła tytuł mistrza świata w jeździectwie ze swoim ojcem, Brianem Bissetem, Stobilee Zac.

  Przeczytaj raport z World Clydesdale Show  2. Właścicielka salonu paznokci została trenerem koni wyścigowych

  Rok temu trenerka Sheila Lewis pracowała w salonie stylizacji paznokci w Walii, ale szybko przechodzimy do 21 października i świętowała zwycięstwo swojego siedmioletniego wałacha Straw Fan Jack na spotkaniu Cheltenham’s Showcase. Teraz wygląda na silnego pretendenta do przyszłorocznego Sporting Life Arkle Trophy na festiwalu w Cheltenham w marcu, a Sheila powiedziała: „Czy możesz sobie wyobrazić, co to oznacza dla takiego małego trenera jak ja?”. Straw Fan Jack jest obecnie 33/1 u bukmacherów na przyszłoroczny Arkle.

  Dowiedz się więcej o Sheili i Straw Fan Jack

  3. Jeździec ujeżdżeniowy Abi Lyle „porusza się za mężczyzną”

  Członek irlandzkiego zespołu mistrzostw świata, Abi Lyle, przenosi się ponad 300 mil ze swojego obecnego podwórka w Northumberland do Wiltshire, ponieważ wydaje się, że jest bliżej swojego trenera Carla Hestera – a także większości pokazów. „Przeprowadzam się dla mężczyzny, jeśli chcesz tak to ująć”, żartuje Abi, która trenowała z Carlem od 2011 roku. Abi podzieli się swoją nową bazą w pobliżu Chippenham z innym irlandzkim kolarzem Robbie McNeilem. „Miałam życie w południowo-zachodniej Anglii od 2009 do 2020 roku, więc wracam tam, gdzie byłam” – powiedziała.

  Przeczytaj całą historię

  Może Cię również zainteresować:

  Ustępowanie nogi to ruch boczny, w którym koń porusza się jednocześnie do przodu i na boki. Jego

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *