Chub Love

Wiele lat temu na rodzinnych wakacjach jedyną dostępną wodą był mały strumyk. Pewnego popołudnia wybraliśmy się na eksplorację, może żeby złapać jakieś raki, ale zauważyliśmy jeszcze więcej mieszkańców i wkrótce wróciliśmy z kijkami.

Wędkarze często debatują, która ryba walczy najmocniej, ale funt za funt, czyli w tym przypadku uncja za uncję, kleń potokowy jest godny tej debaty. Jest agresywnym drapieżnikiem i raz złapany na haczyk odmawia zaprzestania walki.

Aby zapewnić swoim dzieciom świetną zabawę, wykop najmniejsze haczyki, miejmy nadzieję, że rozmiar 10 lub mniejszy. Chwytam też kilka maleńkich spławików, które są używane do łowienia pod lodem lub dryfujących przyrządów do łowienia Steelheadów. Małe kawałki dżdżownic lub koników polnych przyciągną te mocne rybki, które zwykle nie przekraczają około 7 cali, ale mogą osiągnąć 12 cali w większych strumieniach.

Dowolna kombinacja lekkiej wędki spinningowej lub spinningowej z kołowrotkiem. Przewodnik turystyczny w Muzeum Pumping Jacka w Emlenton w stanie Pensylwania wspomina wielką odwagę tych ryb, kiedy łowił je wędką z trzciny cukrowej, gdy był dzieckiem. Ciche podejście i długie wędki podtrzymują akcję, jeśli ryba się spłoszy.

Gdziekolwiek jesteś na wakacjach, nie przeocz ŻADNEGO zbiornika wodnego. Są szanse, że zawiera zabawę.


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *