Christina Henriksen i Cisco Calor Z wygrywają mistrzostwa USEF CCI2*-L 2022 w WKKW

Lexington, Ky. – Zawodnicy spędzili łagodny i słoneczny weekend w trzydniowej imprezie Hagyard Midsouth w Kentucky Horse Park, która była gospodarzem krajowych mistrzostw USEF CCI2*-L w WKKW 2022. Tegoroczny tytuł National Champion i Trofeum Richarda Collinsa trafiły do ​​Christiny Henriksen i Cisco Calor Z.

Christina Henriksen i Cisco Calor Z
Christina Henriksen i Cisco Calor Z, 2022 USEF CCI2*-L Mistrzowie WKKW. ©Xpress Foto

Henriksen (Keswick, Wirginia) i jej własny gniady wałach Zangersheide z 2015 roku rozpoczęły swoją rywalizację z mocnym wynikiem 28,5 i drugą lokatą w fazie ujeżdżenia. Podążyli za nim z podwójnymi czystymi rundami zarówno w biegach przełajowych, jak i skokach przez przeszkody, ostatecznie wygrywając z mniej niż jednym punktem.

Henriksen współpracuje z „Cisco” od zeszłego lata i koncentruje się na rozwijaniu z nim silnej współpracy.

„Kate Walls znalazła go zeszłego lata, a ja poszedłem tam, wypróbowałem go i pokochałem, ale czułem, że minie trochę czasu na ukształtowanie partnerstwa” – powiedział Henriksen. „Jest niesamowitym skoczkiem i bardzo myśli przyszłościowo. Moja największa walka z nim polegała na powstrzymywaniu jego entuzjazmu i ekscytacji życiem. Nie rywalizowałem z nim zeszłej jesieni; Skupiłem się na procesie szkoleniowym i wspólnym budowaniu partnerstwa i poznawaniu się nawzajem.

„Jest niesamowitym sportowcem i myślę, że ma wszelkie zadatki, by być najlepszym koniem” – kontynuował Henriksen. „Mając to na uwadze, uważam, że bardzo ważne jest, aby teraz zbudować z nim partnerstwo i poświęcić mu czas. Najważniejszą rzeczą było uzyskanie właściwości jezdnych, które zajęło 14 miesięcy, a prace wciąż trwają. Ale ma największe serce i jest jednym z najfajniejszych koni, jakie kiedykolwiek miałem”.

Henriksen powiedziała, że ​​miała na myśli mistrzostwa CCI2*-L jako wydarzenie bramkowe, kiedy planowała swój harmonogram zawodów na 2022 rok. Wcześniej brała udział w Hagyard Midsouth w 2014 roku i cieszyła się tamtejszą atmosferą i doświadczeniem, a tegoroczne wydarzenie nie zawieść. Jednym z najważniejszych wydarzeń było konkurowanie na kultowym stadionie Rolex w Kentucky Horse Park.

„Nie mieliśmy okazji skakać na stadionie Rolex, kiedy byłam tam w 2014 roku, więc możliwość zejścia po rampie i rywalizacji na stadionie o mistrzostwo kraju jest niesamowita” – powiedziała. „A biegi przełajowe, pamiętam, że były mocne jak na CCI2*-L. Zrobiłem wiele dwu- i trzygwiazdkowych, kiedy byłem w Anglii, i powiedziałbym, że ta dwugwiazdkowa była porównywalna pod względem jakości i techniki. Było kilka dobrych pytań, które świetnie nadają się do jazdy w ramach przygotowań do przyszłego roku i rzeczy, które zobaczysz na poziomie średniozaawansowanym i trzygwiazdkowym.

Cisco dostanie wakacje po wygraniu mistrzostwa kraju, a Henriksen nie może się doczekać wielkich rzeczy z nim w nadchodzącym sezonie.

„Jest bardzo gotowy, aby przejść na poziom średniozaawansowany” – powiedziała. „Wybiorę i wybiorę, gdzie jedziemy i co robimy bardzo ostrożnie pod okiem Bobby’ego Costello, który był moim trenerem przez ostatnie półtora roku. Bobby pomagał mi w przygotowaniu harmonogramu Cisco na ten rok, więc w pewnym momencie usiądziemy i ustalimy, jaki jest plan. Ale czuję, że ten koń ma wszelkie zadatki, aby posunąć się tak daleko, jak mogę go zabrać.

Julie Wolfert i HSH Bitcoin
Julie Wolfert i HSH Bitcoin, 2022 USEF CCI2*-L Reserve National Champions. ©Xpress Foto

Julie Wolfert (Bucyrus, Kan.) ukończyła drugą jazdę na HSH Bitcoin, charakterystycznym irlandzkim koniu sportowym palomino 2016, którego właścicielami byli Meaghan Marinovich-Burdick i Michele McCarty Woods. Marley Stone Bourke (Berryville, Wirginia) zajęła trzecie miejsce z Kung Fu Quality, wałachem pełnej krwi angielskiej 2016, którego jest współwłaścicielem z Sharon Church i Timem Bourke.

Jako najlepsza młoda zawodniczka w CCI2*-L, Annabelle Friend (Nicholasville, Ky.) i jej wałach pełnej krwi angielskiej z 2003 roku Fine With Me zdobyli do domu trofeum Harry’ego T. Petersa i tytuł USEF CCI2*-L Junior /Mistrz kraju młodych jeźdźców WKKW. Para ukończyła na swoim ujeżdżeniu 35,9 i zajęła dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie.

Wyniki

Pozostawanie w kontakcie

Bądź na bieżąco z USEF WKKW, obserwując USA WKKW na Facebook oraz Instagram. Śledź US Jeździectwo na Facebook, Instagram, TIK Tokoraz Świergot. Użyj #USAWydarzenie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *