Chris Lane o łowieniu ryb z dziećmi

Jak już wspomniałam we wcześniejszym blogu, w tym tygodniu odbywa się „Super Bowl” wędkowania. Jestem tu obecny i wszędzie widzę rodziny! Niektórzy doświadczeni wędkarze, niektórzy nowi wędkarze. Ale każdy tutaj ma szansę zobaczyć inną stronę wędkarstwa i poznać kilku doświadczonych wędkarzy.

Jedząc kanapki z grilla, fasolkę po bretońsku i sałatkę ziemniaczaną, Chris Lane, uczestnik konkursu Bassmaster Classic 2014 i zwycięzca konkursu Bassmaster Classic 2012, odpowiedział na kilka pytań podczas czwartkowego wydarzenia medialnego.

Masz dzieci?

“TAk. 2, 4, 10 i 12”. (Dwóch chłopców, dwie dziewczyny)

Hodujesz wędkarzy?

– Mają to we krwi – powiedział, uśmiechając się od ucha do ucha.

Jak zacząłeś łowić?

„Bobber, kołowrotek spinningowy. Dla bluegilla. Ale fajną częścią życia nad jeziorem Guntersville jest to, że gdy woda się ociepla, przejdą od bluegill do basu.

Jak nauczyłeś się łowić ryby i kto cię tego nauczył?

„Mój Tata i Dziadek. Słup trzcinowy. A nawet po prostu linę przywiązaną do kija. A potem dodał: „Wędkarstwo chroniło mnie przed kłopotami”.

Czy Twoje dzieci będą wędkarzami turniejowymi?

“Jeśli chcą. Są tego świadomi i tego, co robię. W rzeczywistości mój 12-letni syn cały czas bije mnie na ryby”.

Co?! Jak on może to zrobić?

„Myślę, że po części chce mnie pokonać, więc łowi mocniej. Wielkim kluczem jest „wiara” w swoją przynętę. Będzie rzucał Spookiem (przynętą na wodę) przez cały dzień, ponieważ wie, że to zadziała. Wspaniale było patrzeć, jak rozwija podstawy wędkarstwa, których go nauczyłem”.

Łowisz rekreacyjnie?

„Zakładasz się. Nie mogę się doczekać, aby udać się do Everglades, aby łowić trocie, rekiny i snooki. Lubię też jeść ryby”.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *