Carl Hester mianowany prezesem Lady Joseph Trust

 • Carl Hester został mianowany prezesem Lady Joseph Trust, organizacji charytatywnej, która pomaga finansować konie dla brytyjskich jeźdźców para ujeżdżeniowych rywalizujących na arenie światowej.

  Trust został założony w 2009 roku przez Henriettę Cheetham, zawodniczkę ujeżdżenia Grand Prix, wykorzystującą fundusze przeznaczone na cele charytatywne z majątku jej babci.  Do tej pory fundacja kupiła kilka koni, które noszą prefiks LJT. Wcześniejsze partnerstwa obejmowały Deb Criddle i srebrnego medalistę paraolimpijskiego z Londynu LJT Akilles oraz Suz Hext i LJT Enggaards Solitaire. Obecne pary to Charlotte Cundall i LJT Simply Red, Erin Orford i LJT Diamond Crusader oraz Sophie Wells i LJT Egebjerggards Samoa.

  Carl powiedział, że jest zaszczycony zaproszeniem do objęcia funkcji prezesa organizacji charytatywnej i „bez wahania się zgodził”.

  „Praca Lady Joseph Trust polegająca na kupowaniu koni, które będą reprezentować Wielką Brytanię w para ujeżdżeniu, miała znaczący wpływ na nasze wyniki na elitarnym poziomie i dała wielu jeźdźcom para-zawodowym wspaniałą okazję” – powiedział.

  „Zawodnicy brytyjskiej drużyny jeździeckiej zdobyli medale na wielu mistrzostwach olimpijskich, świata i Europy. Posiadanie odpowiedniej mocy, aby utrzymać naszą pozycję jako wiodącego kraju para ujeżdżeniowego, jest kluczowe, a konie dostarczone przez zaufanie były kluczowe dla tego sukcesu.

  Dyrektor generalny British Dressage, Jason Brautigam, dodał, że Lady Joseph Trust wniosła „tak nieoceniony wkład w osiągnięcia brytyjskich jeźdźców paralotniarskich na arenie światowej w ciągu ostatniej dekady”.

  „Jest całkowicie słuszne, aby nasz honorowy patron Carl Hester został mianowany prezesem. Nie wyobrażam sobie lepszego ambasadora zarówno trustu, jak i BD, ponieważ wszyscy nadal pracujemy na rzecz para-ujeżdżenia w Wielkiej Brytanii” – powiedział.

  Może Cię również zainteresować:

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *