Bycie zielonym nie jest łatwe: jak obchodzić się z rybami

Jednym z niesamowitych aspektów łowienia jest to, że masz możliwość nie tylko połączyć się z niezwykłym podwodnym stworzeniem, ale potem możesz go wypuścić i być może, tylko może, złapać go ponownie… WIĘKSZY. Prowadzenie krótkiej walki i nieprzemęczenie ryby zwiększa szanse na udane złowienie i wypuszczenie. Jednak obchodzenie się z rybą, która jest wciąż „zielona” i pełna energii, może być trudna zarówno dla ciebie, jak i dla ryb.

Oto kilka wskazówek dotyczących obchodzenia się z „zielonymi” rybami:

  1. Pracuj szybko, ale ostrożnie. Ta „ektomia haka”, którą zamierzasz wykonać, obejmuje ostre haki i pokrytą śluzem rybę, która wciąż ma dużo energii.

  2. Jeśli wiesz z wyprzedzeniem, że wypuszczasz rybę, zaciśnij haczyk. Jeśli prawidłowo walczysz z rybą, nie stracisz ryb z powodu brakującego zadziora.

  3. Obserwuj postawę ciała ryby. Jeśli rybi ogon jest mocno trzymany z jednej strony lub nadal kołysze się i porusza płetwami w górę iw dół, prawdopodobnie ma zamiar wykonać kolejny obrót. Pomiędzy przewrotkami nastąpi krótki okres odpoczynku. To jest czas na odpięcie.

  4. Obchodź się z rybą pewnie i pewnie. To przychodzi wraz z praktyką. Jeśli trzymasz się niepewnie, ryba może wyczuć, że jest to kolejna okazja do odwrócenia, a tym samym przedłużenia procesu uwalniania.

  5. Pomóc może dezorientacja. Niektóre ryby bardziej się rozluźniają, gdy są odwrócone do góry nogami. Jeśli zdarzy ci się zwinąć dużego basu pokrytego roślinnością wodną, ​​zwróć uwagę na uspokajający efekt zasłoniętych oczu. Najpierw odhacz rybę, a następnie usuń roślinność.

  6. Jeśli nie potrzebujesz zdjęcia, zostaw rybę w wodzie i wyciągnij haczyki za pomocą szczypiec.

„Zielona” ryba, z szybko usuniętym haczykiem, ma wielką szansę, aby dać Tobie lub innemu wędkarzowi kolejny dreszczyk emocji. Ryby mogą być łatwiejsze w obsłudze, jeśli są zmęczone, ale wtedy wolniej się regenerują. Dzięki praktyce nauczysz się wciągać tę rybę z powrotem do wody i rzucać na inną!

Więcej informacji na temat łowienia i wypuszczania znajdziesz w filmach instruktażowych Take Me Fishing!


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *