Buzzbait: Przynęta Power Bass

Buzzbait to świetny sposób na szybkie pokrycie wody w celu znalezienia agresywnego basu.

Analogia do przynęty na okonia

Do celów ochrony i zarządzania biolodzy zajmujący się rybołówstwem pobierają próbki z populacji ryb przy użyciu różnych rodzajów narzędzi. Niektóre są „pasywne”, takie jak siatka pułapkowa, w której jest po prostu założona na chwilę i okresowo sprawdzana pod kątem złapania ryb. Inne narzędzia do chwytania są „aktywne”, takie jak wędkarstwo elektryczne, w którym technicy badający faktycznie poruszają się, aby zlokalizować ryby.

Podobnie wędkarze mają łowienie „z finezją” i „mocą”. Wędkarze finezyjni wiedzą (a przynajmniej myślą, że wiedzą), gdzie są ryby, dlatego zwalniają i używają miękkiego plastiku lub żywej przynęty. Wędkarze łowcy siłowym szybko zagłębiają się w wodę, aby znaleźć ryby za pomocą przynęt, takich jak woblery i jigi. Ale być może przynętą, która pokrywa najwięcej wody, aby szybko znaleźć aktywne ryby, jest buzzbait.

Co to jest Buzzbait?

„Buzz” nie oznacza tutaj, że przynęta jest o smaku kawy. Nazwa ta pochodzi od dźwięku, jaki wydaje przynęta, gdy specjalna łopatka jest szybko holowana po powierzchni wody. Jest zbudowany jak spinnerbait z drutu, z tą różnicą, że zamiast trzepoczącego ostrza lub dwóch ma metalowe śmigło. Spinnerbait robi swoje pod wodą. Buzzbait to przynęta tonąca, ale musi być ściągana wystarczająco szybko, aby śmigło mogło kręcić się po powierzchni wody.

Powstały szybki, krótki dźwięk „blip-blip-blip” i budzenie wyglądają jak mała ofiara, która panikuje i próbuje uciec w bezpieczne miejsce. To przyciąga głodne ryby, takie jak okonie i szczupaki z zaskakujących odległości. Ze względu na szybkie zwijanie, a co za tym idzie częste zarzucanie, wędkarze pokonują duże ilości wody i mogą szybko dowiedzieć się, czy w okolicy znajdują się agresywne ryby. Koniecznie sprawdź dodatkowe techniki łowienia na okonie.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *