Bluegill Bonanza

Istnieją samogłów, które rosną większe i są samogłów z „skrzela”, które mają bardziej niebieskie smugi. Nikt nie podąża za ciężarówkami z niebieskimi skrzelami, ale płodne niebieskoskrzydłe mają swoich zwolenników.

Bluegill jest często pomijany i niedoceniany przez wielu wędkarzy. Częściowo wynika to z konieczności zmniejszenia rozmiaru sprzętu. Mają małe usta, więc musisz użyć małej przynęty lub haczyka na przynętę.

Bluegill nie potrzebuje dodatkowej obsady, ponieważ jest twardszy niż pstrąg, zdolny nie tylko tolerować, ale także dobrze się rozwijać w warunkach o stosunkowo wysokich temperaturach i niższej zawartości tlenu. Ponadto mogą pojawiać się kilka razy w roku.

Często spotykane w dużych, luźnych grupach, ryby te można zbierać w dużych ilościach. Pensylwania ma limit 50 dziennie bez limitu rozmiaru, podczas gdy Oklahoma nie ma limitu, kropka.

Te smażone mikrofilety, dobrze znane jako świetna potrawa stołowa, uzależniają. Dowiedziałem się nawet o niektórych wędkarzach, którzy lubią usuwać głowę i wnętrze małego skrzelowca i po prostu smażyć je w całości.

O tej porze roku niebieskoskrzydłe można znaleźć raczej płytko, żywiąc się małymi owadami blisko powierzchni. Jeśli nie lubisz wędkarstwa muchowego, muchy nadal można rzucać za pomocą „odlewanie bańki” i lekki sprzęt spinningowy. Działa jak spławik, z wyjątkiem tego, że żyłka przesuwa się przez „bąbelek” aż do krętlika przyponu lub stopera, aby zapobiec wykryciu ryby.

Ale uprzedzam: chociaż są to stosunkowo małe ryby, możesz złapać ich tak dużo, że następnego dnia twoje ramię będzie zmęczone. Ponadto twoja twarz może być obolała od kilku prostych godzin uśmiechania się.


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *