Biggie Smallies z jeziora Erie

Dave Mercer z programu telewizyjnego Facts of Fishing i dwa gigantyczne okonie małogębowe.

Wielkie Jeziora słyną z doskonałych połowów. Niektóre gatunki, na które polują wędkarze, to walleye, okoń żółty i łosoś. Aby zapamiętać nazwy tych jezior z geografii, niektórzy uczniowie uczą się akronimu: DOMY. (Huron, Ontario, Michigan, Erie, Superior.) Przypuszczam, że SHMOE też działa.

Dave Mercer z programu telewizyjnego Facts of Fishing ma ciężką pracę łowienia ryb w całym kraju i dobrze zna Wielkie Jeziora. Kiedy zapytałem o jego ulubione łowienie w Wielkich Jeziorach, odpowiedział: „Jezioro Erie w pobliżu Buffalo w stanie Nowy Jork w maju. Ponad 100 gigantycznych małogębów dziennie”.

Miałeś mnie na „100+”.

Wiosenne połowy bassów małogębowych z jeziora Erie nie są tajemnicą. Wielu wędkarzy może potwierdzić dużą liczbę basów małogębowych, które mogą osiągnąć 9 funtów. Jednak Erie jest dużym jeziorem, więc być może będziesz musiał przepłynąć trochę wody w łodzi, aby znaleźć obszary, w których skupiły się basy.

W kwietniu te basy zaczynają przemieszczać się na płytsze tarliska, ale niektóre raporty połowowe zalecają rozpoczęcie od około 18 stóp. Mercer złowił masywną małogębówkę w chłodnej wodzie na głębokości 45 stóp i zaleca plecionkę do łowienia na tej głębokości. „Warkocz ma zerową rozciągliwość” — powiedział. Pozwala to na większą czułość wyczuwania każdego lekkiego dotknięcia kęsa.

Wędkarze obserwują skały, które mają odpowiedni rozmiar i ilość do trzymania ryb, używając swojej elektroniki, jeśli wymaga tego przejrzystość wody. Wtedy dobrą techniką jest utrzymywanie kontaktu z dnem. Łyżki i przynęty z ostrzami uderzające o dno działają świetnie, ale szczególnie popularne są przynęty w kształcie tuby. Przyrządy mają również pojedynczy haczyk, więc zawieszanie się na skałach jest mniej prawdopodobne.


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *